INTERFERENCJE

"Interferencja to nakładanie się na siebie co najmniej dwóch fal, czego efektem jest powstanie w przestrzeni nowego rozkładu fal."

Kolejne odsłony Interferencji będą pojawiały się co 2-3 tygodnie na łamach Trzeciej Fali. Pomysłodawczynią cyklu jest FOQL. Do współtworzenia projektu zaprosiła kilkanaście osób m.in. z Polski, Holandii, Szwecji, Niemiec i Belgii. Wśród nich są doświadczeni muzycy, szefowie niezależnych wytwórni, a także artyści początkujący, być może nawet nieznani bliżej słuchaczom w Polsce, na pewno jednak aktywni na swoich lokalnych podwórkach niezależnego muzycznego półświatka.

Kluczem wyboru był wyrazisty estetyczny i etyczny rys każdej z zaproszonych osób, a także bezkompromisowe, konsekwentne działanie wbrew wytyczonym zasadom tak zwanego marketingu, czy pseudopromocji, reżimu lajków i  autoprezentacji.

Każde wydanie Interferencji będzie swoistą odpowiedzią na zadane pytanie: czym jest dla Ciebie eksperyment i czy nadal ma sens?

Nie będziemy się trzymać żadnej konkretnej formy. Zaprezentujemy mixtape i sety DJ, które niekiedy będą połączone z performancem dźwiękowym, nagrania terenowe, słowo mówione ze specjalnie przygotowanymi kompozycjami dźwiękowymi, nagrania na żywo, manifesty graficzne - wszystkie będą przygotowane specjalnie dla Trzeciej Fali.


INTERFERENCJE #13

DYNAMIKA - WHY SO COLD IN MEDELÍN?

Jest sierpień. 


Nie ma czasu na filozofię. 

Czas na odrobinę chłodu z Kolumbii. 

Wakacyjna lambada na kwasie. 

Serio. Tym razem nadajemy prosto z małej ojczyzny Pablo Escobara. 

Cyrnai - Techno-Guilotine
Body Without Organs - Alchemy I
Laughing Hands - Seven
Conrad Schnitzler & Andreas Reihse - Con Struct 17
Borusiade - Spellbound (Surrender)
Nick Klein – Anxiety Plae
Nostradamned - Paranoic Drums
Benedikt Frey - Telamon
THX - Luv 'N' Trust (Devon Mix)
Andromeda Complex - La Filosofia Del Boudoir Elettrico
PWOG - Kraak
Sympathy Nervous - Hunger For Pain
Continuous Mode - Direct Out (Mode 1)
Sympathy Nervous - Ergosterin
Violet Poison - Midnight Conversation with the Beyond
An-i - Mutter
Binaural Beats Project - Running
DYNAMIKA 

DJka z  Medellín w Kolumbii. Intryguje selekcją chłodnych, chropowatych i brzydkich dźwięków w tym raczej gorącym miejscu na ziemi. Zamykamy oczy i próbujemy sobie to wyobrazić. Raz, dwa, trzy. Macie to?