IMPREZA
15.07.2016 l Szpitalna 1 l Kraków
start: 22:00 


RADAR meets SZUM

FOQL / DJ CHARLIE

OLIVIA / CHINO / KINZO

/link FB/


"Radar i Szum to przyjacielski cykle imprez, które postanowiły połączyć siły i w wakacje wyprawić wspólną zabawę. Z tej okazji zaprosili niezwykle utalentowaną polską producentkę pochodzącą z Łodzi Justynę Banaszczyk, która wydaje muzykę w wytwórni New York Haunted należącą do Drvq Cvltvre." - Radar

FOQL
Zainfekowanie muzyki techno elementami post-punkowych estetyk, od minimal wave do industrialu, przyniosło zaskakująco efektowne rezultaty. Aby umiejętnie połączyć te gatunki, trzeba jednak mieć w sobie ten specyficzny mrok. Na pewno kimś takim jest Justyna Banaszczyk, polska producentka działająca pod pseudonimem FOQL. Muzyka artystki pulsuje w rytm detroitowego techno i electro czy chicagowskiego house’u, jest tak mocno nasycona fabrycznymi efektami, metalicznymi perkusjonaliami i oldskulową elektroniką, że jest jej niezwykle blisko do kontrkulturowych eksperymentów z lat 80. Justyna zaczęła od nagrań dla krajowych wytwórni – Oficyny Biedoty i Pointless Geometry.Szybko jednak upomniał się o nie zachodni underground. Efektem tego stały się wydawnictwa dla kultowych wytwórni z Holandii – Enfant Terrible i New York Haunted (prowadzonej przez Vincenta Koremana, znany jako Drvg Cvltvre lub Ra-X). W niedalekiej przeszłości, w obliczach brudniejszych, chaotycznych, synth punkowych, grała z RNA2 jako Marburg oraz w Kolektywie Ebola. Wraz z RNA2Tomaszem Popakulem (Astma) tworzy trzyosobowy projekt OSTY. Stale współpracuje z (RNA2), z którym złożyła i prowadzi Niebezpieczne Związki (NZ//LD). Na Trzeciej Fali prowadzi cykl muzyczny Interferencje.


CHARLIE
KINZO CHROME (Radar / CHRONO BROSS)
OLIVIA (Radar / CHRONO BROSS)
Olivia aka Olivia Ungaro jest na scenie polskiej muzyki elektronicznej od 10 lat. Wraz ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Wspólnie mają imponującą kolekcję płyt winylowych z wieloma perełkami, o których posiadaniu wielu kolekcjonerów może tylko marzyć. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę elektro i ciepło muzyki house. Olivię inspiruje Detroit wraz z twórcami sceny detroit techno (Mike Mad Banks, Jeff Mills, Robert Hood, Juan Atkins, Scan 7) oraz holenderska scena muzyczna spod znaku Clone, Creme, Bunker, Viewlexx i Rush Hour. Razem z ChinoKinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.
CHINO (Radar / CHRONO BROSS)
Pod kryptonimem Chino kryje się Artur Oleś - pochodzący z Katowic producent, grafik i plakacista. Dzięki fascynacji minimalistyczną, surową analogową grafiką postanowił znaleźć jej odpowiednik w muzyce elektronicznej, z którą eksperymentuje od 1999 roku, czyli od czasu kiedy odkrył, że można ją programować za pomocą komputera. Jako wyznawca zasady „najtrudniejsze są najprostsze rozwiązania” zarówno w swoich projektach muzycznych, jak i graficznych osiąga zamierzone cele za pomocą jak najprostszych, a zarazem jak najintensywniejszych środków. Jest wielbicielem i wyznawcą rolandowego soundu z lat 80., w trakcie swoich live'ów gra własną mutację acid house, chicago i detroit.


Jego pierwsze wydawnictwo EARLY DAYS EP ukazało się w 2013 r. nakładem najstarszej polskiej oficyny wydającej płyty winylowe prowadzonej przez samego Jacka Sienkiewicza. Kolejna płyta DUCH EP ukazała się w drugiej połowie tego samego roku pod szyldem nowej polskiej wytwórni S1 Warsaw. Na krążku znalazły się również remixy Xamiga (Legowelt + Xosar) oraz Murphy Jax'a. Razem z Olivia Ungaro i Kinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.
Dotychczas Chino wystąpił m.in. na festiwalach: Unsound, Off Festival, Tauron Nowa Muzyka (w eksperymentalnym projekcie z Yosim Horikawą i Kubą Sojką), Stary Dworzec Katovvice oraz supportując takich artystów jak: Oni AyhunCristian VogelDJ Skurge (Underground Resistance), Legowelt, Karenn (Blawan & Pariah), MPIA3 aka TRUSSNeil LandstrummPoleMove DJohn HeckleXosarDJ TLRObjectInigo KennedyFaimontPier BucciGeoff WhiteVladislav Delay aka LuomoJacek SienkiewiczFenin