INTERFERENCJE

"Interferencja to nakładanie się na siebie co najmniej dwóch fal, czego efektem jest powstanie w przestrzeni nowego rozkładu fal."

Kolejne odsłony Interferencji będą pojawiały się co 2-3 tygodnie na łamach Trzeciej Fali. Pomysłodawczynią cyklu jest FOQL. Do współtworzenia projektu zaprosiła kilkanaście osób m.in. z Polski, Holandii, Szwecji, Niemiec i Belgii. Wśród nich są doświadczeni muzycy, szefowie niezależnych wytwórni, a także artyści początkujący, być może nawet nieznani bliżej słuchaczom w Polsce, na pewno jednak aktywni na swoich lokalnych podwórkach niezależnego muzycznego półświatka.

Kluczem wyboru był wyrazisty estetyczny i etyczny rys każdej z zaproszonych osób, a także bezkompromisowe, konsekwentne działanie wbrew wytyczonym zasadom tak zwanego marketingu, czy pseudopromocji, reżimu lajków i  autoprezentacji.

Każde wydanie Interferencji będzie swoistą odpowiedzią na zadane pytanie: czym jest dla Ciebie eksperyment i czy nadal ma sens?

Nie będziemy się trzymać żadnej konkretnej formy. Zaprezentujemy mixtape i sety DJ, które niekiedy będą połączone z performancem dźwiękowym, nagrania terenowe, słowo mówione ze specjalnie przygotowanymi kompozycjami dźwiękowymi, nagrania na żywo, manifesty graficzne - wszystkie będą przygotowane specjalnie dla Trzeciej Fali.


INTERFERENCJE #12

OLIVIA - ਗਲਤ ਸੋਚ

Czym jest eksperyment i czy jest jeszcze możliwy?

Eksperyment jest zawsze możliwy, gdyż w wymiarze jednostkowym to ciągłe przełamywanie własnych barier, poszukiwanie nowych rozwiązań.

Nie byłoby sztuki gdyby nie odwaga artystów w eksperymentowaniu z otoczeniem, własnym ciałem i muzyką. Dopóki istnieje eksperyment dopóty ludzkość się rozwija.

Co to znaczy być niezależnym w erze social media?

To pozostanie sobą w świecie zdominowanym przez internet, bez ulegania wpływom i wmawianiu nam ciągle, że jeśli nie istniejesz w internecie to Cię nie ma.

Nasuwa mi się też inne pytanie czy jeśli nie uczestniczymy w social media to czy przestajemy być cool? Myślę, że zupełnie nie. Po pierwsze wcale nie jest ważne czy urzytkownicy social mediów nas lubią, po drugie lajki i internet to fikcja i gdzieś za ekranem pozostaje prawdziwy człowiek, wiec w życiu i tak finalnie okaże się czy rzeczywiście umiemy podążać własną ścieżką.
▲ OLIVIA (Radar / CHRONO BROSS)
Olivia aka Olivia Ungaro jest na scenie polskiej muzyki elektronicznej od 12 lat. Wraz ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Wspólnie mają imponującą kolekcję płyt winylowych z wieloma perełkami, o których posiadaniu wielu kolekcjonerów może tylko marzyć. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę elektro i ciepło muzyki house. Olivię inspiruje Detroit wraz z twórcami sceny detroit techno (Mike Mad BanksJeff MillsRobert HoodJuan AtkinsScan 7) oraz holenderska scena muzyczna spod znaku CloneCremeBunkerViewlexx i Rush Hour. Razem z Chino i Kinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.