by Piotr Dąbrowski
KONCERT / IMPREZA
16.07.2016 l Most Grota-Roweckiego l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: CO ŁASKA


FALA DŹWIĘKU #38Tym razem Woda. 38 znaczeń tego słowa. W plenerze, może w tym samym miejscu, gdzie ostatnio. Może.


???
Eklektyczny projekt Krzysztofa Zdunkiewicza znanego jako YERIHO lub TODESSIMULATOR. Live act często improwizowany w którym usłyszeć można snujące się drony oraz szybkie klubowe brzmienia inspirowane Detroit. Na co dzień projektant graficzny, po godzinach związany z stołecznym cyklem imprez Underwater oraz wytwórnią GTBR.
 OJUN
Ojun to duet: Adam Frankiewicz i Adrian Piasecki. Punktem wyjścia działalności Ojun są surowe, hałaśliwe dźwięki, zbijane w transową strukturę i poddawane ciągłej obróbce w czasie rzeczywistym, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów i srogą rzeczywistością północnej Rosji. Występowali na żywo na wielu imprezach muzycznych w całej Polsce i za granicą, spośród których wymienić można Falę Dźwięku (Białobrzegi, Warszawa), festiwal Unsound (Kraków), Raport 2015 Biura Dźwięku Katowice, In Progress (CSW Łaźnia, Gdańsk), Hamselyt - The Smashing Music Festival 2016 (Tarnopol, Ukraina), Brackets (Kijów, Ukraina) oraz regularne występy na wydarzeniach z cyklu Brutaż (Warszawa, Kraków). Wkrótce nakładem Pointless Geometry ukazać się ma ich najnowszy materiał.


FACIAL INDEX
Aka JACEK STANISZEWSKI – artysta dźwięku, założyciel multimedialnego kolektywu i pisma internetowego "Neurobot" oraz CDR-owego wydawnictwa płytowego Polycephal. Krytyk, dziennikarz i tłumacz. Współpracował z takimi muzykami i projektami jak Membrana / Kamil Antosiewicz, Mołr Drammaz, Podletz, Maciek Sienkiewicz, Viön, Wolfram, Anna Zaradny, Robert Piotrowicz, Andrzej Załęski, Robert Niziński, Jakub Mikołajczyk, Karol Koszniec, Matthew Hutchinson, Ignaz Schick, Zbigniew Karkowski, Jean-Christophe Champs, Mathieu Werchowski, Perlonex, Norbert Möslang, Alexei Borisov, Johannes Bergmark, czy Sławek Żamojda. W oparciu o software i manipulowany na żywo gramofon, tworzy elektroniczne improwizacje. Mieszka i pracuje w Warszawie.