IMPREZA
13.05.2016 l Szpitalna 1 l Kraków
start: 22:00 / wjazd: 10 złWeAreRadar


RRRKRTA / RUSAŁKA

OLIVIA / CHINO / KINZO

SVENGALISGHOST
/link FB/


"Svengalistghost to projekt Marquis'a, który zdominowany przez komputer postanowił zrzucić z siebie łańcuchy uporządkowania i zniszczyć wszystkie pliki muzyczne które stworzył jako Below Underground - niewolnik studia i dźwiękowych schematów. Po odrzuceniu na pewien czas muzyki elektronicznej, zainspirowany nowelą "Trilby" powraca do produkcji, ale odmieniony z nowym podejściem do tworzenia i grania. Tak Marquis rodzi się na nowo z nowymi pomysłami, wolny od narzuconych schematów. Jest jednym z najbardziej ekspresyjnych muzyków elektronicznych występujących na żywo. Jego mieszanka brutalnego techno, acidu i house klasyfikuje go jako jedną z najciekawszych postaci współczesnej undergroundowej muzyki tworzonej na maszynach i syntezatorach.
Obok Svengalistghosta wystąpi RRRKRTA - animator rozrywki, dj, wydawca muzyczny oraz kurator takich inicjatyw towarzyskich jak Brutaż czy Światło, a także Rusałka - człowiek z wielką wiedzą muzyczną, współtworzący Unsound Festival. Oczywiście naszych gości supportować będzie niezłomna ekipa Radaru - Olivia, Chino i Kinzo."


❒ SVENGALISGHOST (L.I.E.S / Russian Torrent Verssion) live


RRRKRTA (Brutaż / Światło)
KINZO CHROME (Radar / CHRONO BROSS)
OLIVIA (Radar / CHRONO BROSS)
Olivia aka Olivia Ungaro jest na scenie polskiej muzyki elektronicznej od 10 lat. Wraz ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Wspólnie mają imponującą kolekcję płyt winylowych z wieloma perełkami, o których posiadaniu wielu kolekcjonerów może tylko marzyć. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę elektro i ciepło muzyki house. Olivię inspiruje Detroit wraz z twórcami sceny detroit techno (Mike Mad Banks, Jeff Mills, Robert Hood, Juan Atkins, Scan 7) oraz holenderska scena muzyczna spod znaku Clone, Creme, Bunker, Viewlexx i Rush Hour. Razem z ChinonKinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.
CHINO (Radar / CHRONO BROSS) livePod kryptonimem Chino kryje się Artur Oleś - pochodzący z Katowic producent, grafik i plakacista. Dzięki fascynacji minimalistyczną, surową analogową grafiką postanowił znaleźć jej odpowiednik w muzyce elektronicznej, z którą eksperymentuje od 1999 roku, czyli od czasu kiedy odkrył, że można ją programować za pomocą komputera. Jako wyznawca zasady „najtrudniejsze są najprostsze rozwiązania” zarówno w swoich projektach muzycznych, jak i graficznych osiąga zamierzone cele za pomocą jak najprostszych, a zarazem jak najintensywniejszych środków. Jest wielbicielem i wyznawcą rolandowego soundu z lat 80., w trakcie swoich live'ów gra własną mutację acid house, chicago i detroit.


Jego pierwsze wydawnictwo EARLY DAYS EP ukazało się w 2013 r. nakładem najstarszej polskiej oficyny wydającej płyty winylowe prowadzonej przez samego Jacka Sienkiewicza. Kolejna płyta DUCH EP ukazała się w drugiej połowie tego samego roku pod szyldem nowej polskiej wytwórni S1 Warsaw. Na krążku znalazły się również remixy Xamiga (Legowelt + Xosar) oraz Murphy Jax'a. Razem z Olivia Ungaro i Kinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.
Dotychczas Chino wystąpił m.in. na festiwalach: Unsound, Off Festival, Tauron Nowa Muzyka (w eksperymentalnym projekcie z Yosim Horikawą i Kubą Sojką), Stary Dworzec Katovvice oraz supportując takich artystów jak: Oni AyhunCristian VogelDJ Skurge (Underground Resistance), Legowelt, Karenn (Blawan & Pariah), MPIA3 aka TRUSSNeil LandstrummPoleMove DJohn HeckleXosarDJ TLRObjectInigo KennedyFaimontPier BucciGeoff WhiteVladislav Delay aka LuomoJacek SienkiewiczFenin