by Stanisław Legus
KONCERT
09.05.2016 l XS l Warszawa
start: 18:00 / wstęp: FREE
ÜBERTRAG

/link FB/

Program rezydencyjny WRSW | BRLN 2016 (Warszawa | Berlin 2016), realizowany przez Fundacja Badań Przestrzeni Publicznej TU, w tym roku gości projekty związane z postinternetem i nowymi mediami. Pierwsza rezydencja rozpocznie się już z końcem maja, a tymczasem zapraszamy na inaugurację projektu w XS przy ulicy Narbutta 27A, który w tym roku stanie się miejscem działań rezydentów.

Übertrag (Przeniesienie)
Przyjaciele Fundacji w Berlinie 1go maja rejestrują dźwięki przestrzeni w różnych częściach miasta. Przepuszczone przez spektrograf nagrania tworzą widma – graficzne przedstawienia zarejestrowanych dźwięków – które stają się podstawą improwizacji warszawskich muzyków. Atmosfera berlińskiej majówki przetrawiona przez Warszawę lub międzymiastowy hangout z analogową muzyką i nowymi technologiami w tle.

Muzyka:
Stanisław Legus – perkusja/ drums
Tomek Świtalski – saksofony/ saxophones
Filip Zieliński – bas/ bass

W Berlinie nagrywają dla nas:
Olympia Bukkakis
Bernhard Eiling
Magda Garlińska
Jan Janas
Aleksandra Odic
Sebi Samsa
Gatis Silde
Wojciech Dziadkowiec
Organizatorzy:
Fundacja Badań Przestrzeni Publicznej TU, Ośrodek Sztuki XS

Lokal wykorzystywany na cele kulturalne dzięki pomocy m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.

Projekt WRSW | BRLN 2016 współfinansowany ze środków m.st. Warszawy, Fundacji Współpracy Polsko–Niemieckiej oraz Burmistrza i Senat Berlina.

Partnerzy: Fundacja Burdąg, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, berlinerpool e.V.,Goethe-Institut, Plusnull e.V, Kollegen 2,3, agitPolska e. V., Glissando, Trzecia Fala