KONCERT / IMPREZA
27.05.2016 l Chmury l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 30 / 35 zł


THE SPACE LADY


BIBI AND THE WAVE

SHIVERS & SHAKES

DAMSELS IN DISTRESS
/link FB/


THE SPACE LADY (US)
Ikona synth popu po raz pierwszy w Warszawie. Przez lata grała na ulicach San Francisco, lecz dopiero w 2013 roku została odkryta na nowo, kiedy nakładem wytwórni Night School Records ukazał się jej album "The Space Lady's Greatest Hits". Od tamtej pory jest niemal nieustannie w światowej trasie. Występuje tak samo, jak robiła to w latach 80. - w charakterystycznym skrzydlatym hełmie i z małym keyboardem Casio, na którym wygrywa (głównie) covery znanych i mniej znanych piosenek sprzed lat.


 BIBI & THE WAVE (PL)
Dwie osoby, chociaż tak naprawdę jedna, a tak w ogóle to też dwie trzecie Absolutu. Na pewno nie z tej Ziemi, mimo iż bywają przyziemni. Lubią imbir i inne korzenie, więc zaczęli czerpać z klasyki, czyli wszystkiego tego, co można było znaleźć w latach 90’ w łóżeczkach dziecięcych i w łóżkach szalonych eksperymentatorów z elektroniką. Po prostu zagrają łóżkowe tribal techno. 


SHIVERS & SHAKES (PL)
Ich brzmienie zrodziło się z sesji improwizacyjnych wśród opuszczonych budynków i lasów. Industrialne partie syntezatora przeplatają się z dzikim brzmieniem gitary elektrycznej, wszystko ubarwione etnicznymi dźwiękami gitary akustycznej oraz dwoma folkowymi wokalami. Ambient pojawia się tu tylko po to, by zaraz dać się porwać bezkompromisowemu minimalizmowi. Jest to muzyka surowa i podniosła.