KONCERT
25.05.2016 l Macondo l Wrocław
start: 19:00 / wstęp: 20 zł


MUSIC IS MY AEROPLANE
/link FB/


AEROPLAN to cykl koncertów muzyki improwizowanej i eksperymentalnej organizowanych przez Fundację Rozwoju Kultury i Sztuki Macondo, na których muzycznym odlotom towarzyszą często również i inne formy sztuki. Zapraszamy na pokład. W najbliższym czasie nie planujemy lądowania.

set #1 / Trio
Sebastien Branche | saksofon
Emilio Gordoa | wibrafon
Georgina Rodriguez | malarstwo

set#2 / Solo | Linie
Sebastien Branche | saksofon, elektronika


GEORGINA RODRIGUEZ / GEROCO
Malarka i rysowniczka z Meksyku - ekspresyjna, poetycka, cielesna, bezpośrednia, niedosłowna, energetyzująca - ciągle przeobrażająca się, poszukująca. Geroco wychodzi również po za tradycyjny warsztat tworząc obrazy na żywo do muzyki jak i biorąc udział w wielu innych projektach multidyscyplinarnych. Jej prace pokazywane były zarówno w Niemczech i Francji jak i w Stanach Zjednoczonych, Gwatemali oraz w wielu miejscach w Meksyku.

❒ EMILIO GORDOA
Wibrafonista i perkusjonista z Meksyku. Udziela się w wielu zespołach i projektach, mieszczących się między muzyką eksperymentalną, noise'em, free jazzem, improwizacją i muzyką współczesną. Na nowo definiuje wibrafon jako źródło dźwięku, preparując go i wykorzystując techniki rozszerzone. Emilio współpracował z muzykami takimi jak Liz Albee, Tristan Honsinger i Frank Paul Schubert, komponuje też często dla ansambli wszelkich rozmiarów.
Branche gra między innymi na saksofonie tenorowym i sopranowym. Dźwięk traktuje jako materiał, z którym można pracować na różne sposoby. Interesuje go też jego związek z ciałem (często występuje z tancerzami) i przestrzenią (zajmuje się tematyką pejzażu dźwiękowego). Pracuje solowo z saksofonem tenorowym na statywie (Lignes) oraz z sopranowym i wodzie (saxoph2one). Gra w elektroakustycznym trio KKP3 oraz w orkiestrze IMO.


Wśród jego projektów można wymienić choćby duety z Arturem Vidalem, wiolonczelistą Cyprienem Busolinim czy Miguel A. Garcia oraz trio z Ludgerem Hennigiem i Robertem Rehnigiem. Współpracuje zarówno z muzykami jak i tancerzami oraz artystami wizualnymi. Obecnie rozwija również projekt solowy "Linie", w którym Sebastien skupia się na dekonstrukcji tradycyjnego myślenia na temat saksofonu i ponownej rekonstrukcji, w której odkrywa nowe rejony dźwięków i zastosowań swojego instrumentu. Zagrał wiele koncertów w całej europie i na wielu festiwalach, brał udział w spacerach dźwiękowych i performancach dźwiękowych. Sébastien uczy matematyki w szkole średniej oraz prowadzi warsztaty dźwiękowe.