KONCERT
02.06.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING


JACEK MAZURKIEWICZ / ŁUKASZ KACPERCZYK

WOJTEK KUREK / ANNA SASHA JĘDRZEJEWSKA
/link FB/

Trzydziesty pierwszy Impro Miting, pierwszy w czerwcu. 2 czerwca 2016 w Klubojadalnia Eufemia spotkają się JACEK MAZURKIEWICZ / WOJTEK KUREK / ANNA SASHA JĘDRZEJEWSKA / ŁUKASZ KACPERCZYK


ANNA SASHA JĘDRZEJEWSKA
W latach 1992-97 studiowała kompozycję w klasie Bogusława Schaeffera w Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów pod kierunkiem m.in. Włodzimierza Kotońskiego, Marka Chołoniewskiego, Lidii Zielińskiej, Matthiasa Hermana, Adama Kaczyńskiego, Krzysztofa Knittla i Włodzimierza Kiniorskiego. Ponadto studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (klasa rzeźby multimedialnej Antoniego Porczaka). W 2009 roku ukończyła reżyserię i montaż w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Jako pracę dyplomową zrealizowała w Akademii film dokumentalny Mój tato jest rzeźbą. Współpracuje z Teatrem Performer. Jest organizatorką festiwalu sztuk intuitywnych "Fortalicje" w Zamościu i "Intuitiva" we Wrocławiu.


WOJTEK KUREK
Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro MitingEufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, Aleksandrem Żurowskim czy Natanem Kryszkiem.  Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu.Współtworzył zespoły Bubble PieMono Liza, Sadza, Prohibit oraz współpracował m.in. z Katarzyną Łopatą. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem KacperczykiemPaper Cuts. Pomysłodawca i organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Sześcian oraz koncertuje z Vixenem.
Zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.
Członek zespołów Sounds of the Night Sky (Dickaty / Kacperczyk / Mełech / Mokrzewski) i Cukier (Kasperek / Mełech / Kacperczyk). Wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) tworzy duet Paper Cuts. Jest czwartym członkiem Modular String Trio (Jędrzejewski / Kacperczyk / Mazurkiewicz / Ochrimczuk). Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) rozpoczął prace nad projektem Bouchons d’Oreilles.


JACEK MAZURKIEWICZ
Kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Jest członkiem kwartetu Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi warsztaty teatralno-muzyczne. We wrześniu 2015, nakładem labelu kasetowego Pawlacz Perski ukazała się kaseta  solowego projektu Mazurkiewicza 3FoNIIA - pt."Mneme".Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Mikołaj TrzaskaPatryk ZakrockiAndrzej PrzybielskiDaniel LevinRob BrownWacław ZimpelFred FrithStanisław Soyka, Jerzy MazzollBuba KuyatehMichael ZerangGiridhar UdupaRay DickatyMiya MasaokaSłomaAndrew DruryPULSARUSTomasz DąbrowskiJoanna DudaWłodzimierz ‘Kinior’ KiniorskiJacek ‘Budyń’ SzymkiewiczTR Warszawa.