KONCERT
12.05.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING


MAZURKIEWICZ / WÓJCIŃSKI / BRYNDAL

/link FB/

Drugi Impro Miting maja sponsorują kontrabasy. Trio kontrabasowe. 12 maja 2016 spotkanie numer dwadzieścia osiem. Tym razem w Eufemii mierzyć się będą JACEK MAZURKIEWICZ (kontrabas), KSAWERY WÓJCIŃSKI (kontrabas) i TYMEK BRYNDAL (kontrabas).


TYMON BRYNDAL
Ur. 1992 w Toronto. Artysta, muzyk. Od początku swojej działalności związany jest z triem Pokusa (wraz z Natanem Kryszkiem oraz Teo Olterem) z którym niedawno wydał debiutancki album a aktualnie koncertuje w całej Polsce. Lotny członek Warszawskiej Orkiestry Improwizatorów. Student warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje prace (głównie video, fotografie oraz plakaty) regularnie wystawia na terenie naszego kraju jak i za granicą.


Kontrabasista, kompozytor, improwizator ur. w 1983r. Przez jednego ze swoich profesorów nazwany niegdyś z czułością "Nikiforem kontrabasu". Jest absolwentem Bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Wójciński dysponuje bardzo charakterystycznym, głębokim dźwiękiem i wyjątkowym poczuciem rytmu, przywołując na myśl wielkich kontrabasistów afroamerykańskich. Jego wirtuozowska technika smyczkowa pozwala mu na prowadzenie partii melodycznych wchodząc w równoprawny dialog z solowymi instrumentami.


Aktywnie uczestniczy w życiu polskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentując z brzmieniem i forma. Współpracował w ramach rożnych projektów z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Tomaszem Duda, Robertem Raszem, Pawłem Postamerczakiem, Krzysztof Dys czy Szymon i Maurycy Wójcińscy. Nagrywał m.in. z Wacławem Zimplem, Robertem Kusiołkiem, Klausem Kugelem, Michaelem Zerangiem i Antonem Sjarowem. Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Tim Sparks, Ken Vandermark, Mats Gustafsson.
Współtworzył takie formacje jak legendarne Emergency i oraz kwartet Hera. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa. W 2014 roku nakładem wydawnictwa For Tune wydał solową płytę "The Soul".JACEK MAZURKIEWICZ
Kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łącząc akustykę z elektroniką, wciąż poszukuje nowego brzmienia. Współtworzy głownie projekty autorskie (Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Modular String Trio, PoliFolklorek Winylu, 3FoNIA). Jest członkiem kwartetu Limboski, z którym nagrał trzy płyty. Zajmuje się udźwiękowieniem, komponowaniem i produkcją muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Prowadzi warsztaty teatralno-muzyczne. We wrześniu 2015, nakładem labelu kasetowego Pawlacz Perski ukazała się kaseta  solowego projektu Mazurkiewicza 3FoNIIA - pt."Mneme".Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami: Mikołaj TrzaskaPatryk ZakrockiAndrzej PrzybielskiDaniel LevinRob BrownWacław ZimpelFred FrithStanisław Soyka, Jerzy MazzollBuba KuyatehMichael ZerangGiridhar UdupaRay DickatyMiya MasaokaSłomaAndrew DruryPULSARUSTomasz DąbrowskiJoanna DudaWłodzimierz ‘Kinior’ KiniorskiJacek ‘Budyń’ SzymkiewiczTR Warszawa