NIE-KONCERT / SPOTKANIE / PING-PONG
10.05.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 19:00 / wstęp: FREE

GLISSANDO: NOWE OTWARCIE vol. 5

IMPRO TRENING

FRANKIEWICZ / KUREK /
PIETRASZEWSKI

/link FB/

Glissando łączy siły z cyklem Impro Miting i z Trzecia Fala. Na koniec naszego wiosennego cyklu spotkań zapraszamy do Eufemii na wieczór, podczas którego płynnie przejdziemy od spotkania poświęconego pismu do spotkania w ramach cyklu ▲IMPRO TRENING▲.

Zaczniemy wieczór od premiery numeru #28 Glissanda, poświęconego wykonawstwu oraz systemowi muzyki współczesnej, następnie płynnie przejdziemy do wykorzystania/ wykonywania we współczesnej muzyce tenisa stołowego. Redakcja Glissanda i szerzej Fundacja 4.99 spotyka się niekiedy na tajne pingpongowe turnieje i na koniec naszego cyklu bardzo chcieliśmy zagrać w Eufemii. Jeśli wszystko się uda będziemy grać w ogródku, ale szykujemy się również na wariant „indoors”. Krótkie wprowadzenie wygłosi Antoni Michnik, po czym, zaprosimy do stołu oraz na koncert Grupa Etyka Kurpina (Adam Frankiewicz) – na set wykorzystujący dźwięki gry.

Po koncercie Paweł Szroniak (rozkurz) opowie o planowanym na jesień numerze #29, poświęconym konceptualizmowi. W ostatnich latach zainteresowanie konceptualizmem – który nominalnie (pozornie) nigdy nie zaistniał w muzyce współczesnej jako osobna tendencja artystycnza - daje się stopniowo wzrastać, co obserwowalne jest zarówno w kręgach darmstadtskich (m.in. Harry Lehmann, Johannes Kreidler), jak i w gronie artystów związanych z szeroko pojętą tradycją cage’owską (grupa Wandelweiser, scena postredukcjonistyczna), a nawet w muzyce popularnej oraz klubowej. W numerach #22 i #28 dużo miejsca poświęciliśmy pierwszemu z tych środowisk – czas przybliżyć pozostałe.

Wreszcie, ok. g. 21 zaprosimy na IMPRO TRENING w Eufemiowej palarni. W planie nie-koncert w składzie Frankiewicz / Kurek / Pietraszewski.


"IMPRO TRENING czyli nowy cykl w IMPRO MITINGOWEJ rodzinie, powstały z inicjatywy Piotra Mełecha. To cykl otwartych prób warszawskich bandów. Forma pośrednia pomiędzy próbą a koncertem, platforma do niewymuszonych interakcji z publicznością, rozmów, obserwacji i autoanalizy metod pracy poszczególnych zespołów. Próba, w kontekście publicznym, jako bodziec do redefinicji czy weryfikacji tego co sprawdzone, zakurzone. Trenować będziemy regularnie, we wtorki, co najmniej dwa razy w miesiącu. Zespoły chętne do odbycia treningu zapraszamy do kontaktu." - Impro Miting


WOJTEK KUREK
Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro MitingEufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, Aleksandrem Żurowskim czy Natanem Kryszkiem.  Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu.Współtworzył zespoły Bubble PieMono Liza, Sadza, Prohibit oraz współpracował m.in. z Katarzyną Łopatą. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem KacperczykiemPaper Cuts. Pomysłodawca i organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Sześcian oraz koncertuje z Vixenem.
ADAM FRANKIEWICZ
Muzyczny grabieżca, improwizator. Założyciel niezależnego wydawnictwa Pionierska Records. Twórca/współtwórca projektów „Ojun”, "Grupa Etyka Kurpina", "ZXSinclair", "Tape". Reżyser teatralny i współczesny kompozytor. Prowadzi warsztaty dźwiękowe i zajmuje się pisaniem scenariuszy słuchowisk. Występował m.in. na festiwalach: Unsound, Open Source Art, Magnetofon, UpToDate, Białysztuk. Tematy bliskie: improwizacje na bazie loopów taśmowych, rejestracja lo-fi, kolaż audio.Grupa Etyka Kurpina to rodzaj onirycznego kolażu dźwiękowego łączącego w sobie minimalistyczną elektronikę, audio interpretację plików kosza systemowego, zaaranżowane w rytmiczne kształty mikro nagrania terenowe, elektroakustyczne przesterowania sygnału, improwizacje instrumentalne i plądrofonie zużytych kaset Audio i VHS. Zbiory dźwięków montowane są na żywo przy użyciu magnetofonów i prezentowane w formie słuchowiska.
DAREK PIETRASZEWSKI
Muzyk, improwizator, promotor muzyki niezależnej, współzałożyciel i człowiek od brudnej roboty w portalu Trzecia Fala. Związany z warszawskim zespołem Airth. Gra na instrumentach elektronicznych, elektroakustycznych oraz gitarze elektrycznej. Współogarniacz kasetowego wydawnictwa Pointless Geometry.