KONCERT
28.04.2016 l CH25 l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 15 zł

(arszyn + m.bunio.s)/link FB/

LUDZIE
Zespół założony w Gdańsku w 1996 roku postanowił na swoje 20 lecie reaktywować się i wydał nową... EPkę >>>> m.bunio.s / arszyn - wielka czarna muzyka, pracownia ludzie Gdańsk, nagrano w dickie dreams studio, okładka Tessa Was. Przez zespół na przestrzeni lat przewinęło się mnóstwo muzyków znanych dzisiaj mniej lub bardziej publiczności muzyki improwizowanej jazzu czy innych gatunków jak Mateusz Kuderski, Wojciech Mazolewski,Tomasz Ziętek i innych. Ludzie wydali 3 płyty: Ludzie - EP (1996), Ludzie - Sopot SurroundLudzie - Proffesioneller-Klang + LIVE-in-Progy-and-Bess. Teraz w składzie duo, pion założycielski gra na scenie elektoniczno - akustyczne improwizacje oraz różnego rodzaju piosenki.
❒ MICHAŁ SKROK / M.BUNIO.S
Muzyk (puzon, wokal, gitara basowa, gitara, sampler, laptop, programowanie), producent muzyczny, wokalista, kompozytor i remikser. Szerokie zainteresowania muzyczne realizuje w kilku projektach o zróżnicowanym charakterze. Jego twórczość obejmuje muzykę elektroniczną, jak i akustyczną i elektro-akustyczną, a także szereg gatunków: eksperymentalną elektronikę, hiphop, punk, jazz, funk, electro i inne. Stosuje zarówno metodę prekompozycji jak i improwizacji. w swojej twórczości często posługuje sie humorem, parodią, gra z gatunkami i konwencjami. Okazjonalnie aktor, autor kilku felietonów oraz twórca opowiadań i tekstów piosenek. Uczestniczył w takich projektach jak: Dick4dick (teraz: D4D) kolektyw muzyczny showmansko-muzyczny współpracujący z kolonią artystów Młode Miasto Gdańsk i gdańskim ASP, Lutosphere czyli wariacje na temat partytur Witolda Lutosławskiego wraz z Leszkiem Możdżerem i Andrzejem Bauerem, Bassistrers Orchestra wraz z Maciem Morettim, Fiszem, Emade, Wojciechem Mazolewskim, Mikolajem Trzaską, Kaszebe II Ola Walickiego wraz z O.Walickim, K.Staruszkiewiczem i P.Pawlakiem, Ludzie wraz z Krzysztofem Topolskim, Wojciechem Mazolewskim, Tomaszem Ziętkiem, Baabunio wraz z Bartoszem Weberem oraz w formacji Piastelsi wraz z Gabrielą Kulką, Fox Box jako wokalista u boku takich muzyków jak Maria Peszek, Michał Król, Natalia Lubrano, Novika czy Marsija. Występuje również jako dj m.bunio.s lub solo jako m.bunio.s hit maker oraz w kilku innych projektach okazjonalno koncertowych lub producenckich.


❒ ARSZYN
Krzysztof Topolski - Elektroakustyczny improwizator, perkusista, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Grał na perkusji w zespole Kobiety, był założycielem wraz M.bunio.S grupy Ludzie. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w GdańskuZ saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn/Duda. Publikował swoją muzykę w takich wytwórniach jak Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado Abc, Plg, Konkretourist czy Pawlacz Perski.