KONCERT / IMPREZA
08.04.2016 l Pod złotym Leszczem l Szczecin
start: 20:00
"Tkacze, czyli Piotr i Mikołaj Tkacz, grali już w Szczecinie nieraz, ale nie jako Tkacze – duet grający muzykę niekonkretną na gramofon i sampler. Swoimi narzędziami kultywują tradycję hip-hopową, ale swoim graniem nie kultywują żadnej tradycji, jak już to abstrakcjonistów.
Potem Tkacze zagrają solo trochę bardziej do tańczenia, trochę bardziej do różnych rzeczy: Mikołaj jako WSZYSTKO zagra koncert ze swoimi najnowszymi rapbitami, które nagrywał przez całą zimę, aż niespodziewanie się skończyła. Oprócz tego puści utwory ze swojego house'owego albumu pt. „AAAA!!! aaa…”, który niedługo ukaże się na winylu.  A Piotrek jako DJ 2 Lewe Ręce zagra set, w którym pojawi się między innymi queer-hop, latino techno, post-grime, brudny house, nu-kuduro. Szczecinianie jego ostatni set w Kinoteatrze wspominają słowem „piękny”." - Tkacze
Wszystko czyli Mikołaj Tkacz. Student Multimediów na Akademii Sztuki w Szczecinie i członkiek komiksowej grupy Maszin. Wyróżniony przez Galerię Wymiany Józefa Robakowskiego, za projekt video pt. „Rysunki, które zrobiłem w manii”, na Festiwalu Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”, zdobył drugie miejsce. Wraz ze starszym bratem Piotrem Tkaczem, kulturoznawcą, muzykiem, dziennikarzem i organizatorem koncertów, tworzy założony w 2013 roku, duet TKACZE. Znany z Naprawdę nieśmieszne rysunki i labelu Super. Współogarniacz labelu MAGIA. Gra również trapy, dużo śpi, bo bardzo lubi śnić. By mniej spać zaczął zbierać zdjęcia jak ze snów i grać bity jak ze snów. Przez nie śpi cały czas na jawie - sleepin’


 PIOTR TKACZ
Publicysta, organizator, didżej, improwizator, pomysłodawca cyklu "Historie muzyki" Gra przede wszystkim na gramofonie przy użyciu przedmiotów, czasem stosując tylko przedmioty, codziennego (nie)użytku, a zdarza mu się też wykorzystywać winyle. Współtworzy następujące grupy / projekty / zespoły: Kurort (2008) z Pawłem Bukowskim (gitara basowa) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami). W tym samy roku rozpoczął działalność Revue svazu českých architektů z Hubertem Wińczykiem (generator fal sinusoidalnych).Mikołajem Tkaczem tworzy dwa duety, Radioda oraz Tkacze (2013). Stupor z Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) i Fryderykiem Liskiem (komputer), Lata z Maciejem Maciągowskim (syntezator analogowy), Ryzykowna wyprawa batyskafem (2013) z Patrykiem Daszkiewiczem (elektronika, taśmy) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) oraz  Tirips (2013-2014) z Aleksandrą Grünholz (laptop). Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne. Nagrywał m.in. z Alice Hui-Sheng Chang, Hermanem Müntzingiem, Pascalem Battusem i Seijim Morimoto.


Razem z Patrykiem Lichotą współprowadzi Audiosferę w Radiu Afera. Współorganizuje festiwal FRIV, a także wiele koncertów, pokazy filmowe, pogadanki, spotkania itp itd. Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Oslo, Ostrawie, Pradze i chciałby jeszcze gdzieś. Jego teksty ukazywały się między innymi w "Dwutygodniku", "Glissando", "2+3D", "Fragile", "HIS Voice". Z wykładami gościł w toruńskim Kulturhauz i Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a w poznańskim HAT Center prowadził spotkania dotyczące "Sonic Warfare" Steve'a Goodmana.