KONCERT
07.04.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł

IMPRO MITING

NOWACKA / KUREK

/link FB/

Kwiecień plecień, po trochu wszystkiego. 7 kwietnia 2016 Impro Mitingowe spotkanie numer dwadzieścia cztery. Pierwszy czwartek kwietnia spędzimy z ANTONINĄ NOWACKĄ, WOJTKIEM KURKIEM, K. i BARTKIEM TKACZEM.


 K.
Działający od 2006 roku, jednoosobowy łódzki projekt Jakuba Adamiaka, w którym wypadkowa dark-ambientu i field recordingu tworzą spójną, melancholijną i transowo-psychodeliczną całość. Druga płyta K. - „Lord said Go to the Devil”, wydana przez BDTA, była nominowana do tytułu Łódzkiej Płyty Roku 2013. Jako połowa noise'owego duetu JHS137.9 gra pół-improwizowaną muzykę na syntezatorach i efektach. Występował też na LDZ Music Festival obok RSS B0YSSyny czy Gaap Kvlt. Za swój ostatni albumu  "No longer trust these eyes of mine" (label Jasień), Adamiak został wyróżniony nagrodą jurorów Łódzkiej Płyty Roku 2014. 
 BARTEK TKACZ
Muzyk, saksofonista. Grał w FreeMusicCollectiv, SkautachGamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk QuintetKoło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki. Brał udział w wielu "Impro Mitingach" oraz warsztatach muzycznych. Wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally z Zbigniew Namysłowski Super Band, oraz Jazz Jantar wraz z Harmony of the Spheres. Obecnie gra w spektaklu Fortepian Pijany w reżyserii Marcina Przybylskiego w Teatrze Narodowym, z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, kwintetem jazzowym HoTS, duetem improwizowanym z Rayem Dickatym oraz funkowym P. Unity.
ANTONINA NOWACKA
Wokalistka, artystka wizualna, zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu oraz jego korelacją ze stanami umysłowymi, zjawiskami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co łączy w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Oscylują one wokół muzyki dawnej - pieśni religijnych, antycznych oraz opery. Eksperymentuje z elektroniką, dźwiękami aparatu mowy, mową bez słowa, nastrojami. Z siostrą Bogumiłą Piotrowską od 5 lat współtworzy zespół audiowizualny WIDT (Who Invented Double Tap), improwizacje na głos, elektronikę i analogowe wizualizacje. 
Współgra z Warsaw Improvisers Orchestra oraz w pomniejszych składach z poszczególnymi jej członkami: Natanem KryszkiemOlgierdem Dokalskim (Potala), Piotrem Dabrowskim (PAELI***ZUN), współpracuje z zespołem kIRk (Olgierd Dokalski / Paweł Bartnik / Filip Kalinowski), udziela się w progresywno-ambientowym projekcie Heliocentrism. W 2015 roku w wydawnictwie Pointless Geometry ukazała się 40-minutowa kaseta VHS projektu WIDT.WOJTEK KUREK
Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro MitingEufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, Aleksandrem Żurowskim czy Natanem Kryszkiem.  Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu.
Współtworzył zespoły Bubble PieMono Liza, Sadza, Prohibit oraz współpracował m.in. z Katarzyną Łopatą. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem KacperczykiemPaper Cuts. Pomysłodawca i organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Sześcian oraz koncertuje z Vixenem.