KONCERT
09.04.2016 l DDK Węglin l Lublin
start: 19:00 / wstęp: FREE

PERYFERIA

STEINBRICH / MIARCZYŃSKI

DOKALSKI / CIEŚLAK
/link FB/

O Cyklu „Peryferia” - Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach Cyklu „Peryferia” chcemy prezentować działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty kultury jednocześnie pozostając na ich uboczu. Podczas takich spotkań prezentować będziemy spektakle i filmy z muzyką na żywo, działania łączące ze sobą obraz i taniec, czy szeroko rozumiane działania performatywne. Pomysłodawcą i koordynatorem Cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.

"W ramach Cyklu „Peryferia” zapraszamy na koncert kwartetu: Olgierd Dokalski – trąbka, Tadek Cieślak – saksofon altowy, Jacek Steinbrich – kontrabas, Kuba Miarczyński – perkusja. Będzie to już kolejne spotkanie czterech muzyków, których łączy zainteresowanie muzyką improwizowaną, free jazzem, a także muzyką współczesną i tradycyjną.

Podczas koncertu zagrają autorskie kompozycje i zabiorą słuchaczy w interesującą muzyczną podróż, pełną improwizacji, niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. W związku z tym, na wszelki wypadek, prosimy wszystkich słuchających o zapięcie pasów oraz trzymanie się foteli, ponieważ liryczna nostalgia może w każdej chwili zmienić się w szorstką dzikość, a subtelna pulsacja może nieoczekiwanie przybrać formę agresywnego szaleństwa." - Peryferia


OLGIERD DOKALSKI
Muzyk, kompozytor, improwizator. Trębacz samouk. Z wykształcenia cybernetyk, niedoszły antropolog kultury. Urodzony w Warszawie, rocznik '83. Założyciel i lider czerpiącego z estetyk postrocka, folku i jazzowej awangardy kwintetu Daktari. W 2012 roku powołał do życia polsko-izraelsko-belgijski kwartet nor cold, z którym interpretował sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku. Związany także z zespołami kIRk, Msza święta w Altonie, Warsaw Improvisers Orchestra i bootleg-labelem Circon Int. Z powyższymi projektami wydał osiem płyt, m.in. w Multikulti Project, Asfalt Records oraz Requiem Records. 5 kwietnia 2016 roku nakładem Fundacji Kaisera Söze ukazał się jego solowy debiut pt. „Mirza Tarak”, na którym to w formule koncept albumu daje upust swoim kulturoznawczo-genealogicznym zainteresowaniom.
TADEUSZ CIEŚLAK
Przedstawiciel młodego pokolenia lubelskich improwizatorów, starając się nie ograniczać poszukuje różnych rodzajów muzycznej ekspresji. Gra na saksofonie altowym. Lider zespołu Tadeusz Cieślak Trio, członek 3275kg Orchestra, czynnie udziela się w zespołach Sekta Denta, Betanjehu oraz Cząstki Elementarne. Współtwórca niezależnej wytwórni Centrum Badania Możliwości oraz dyrektor artystyczny I Kongresu Aleatorystów. Brał udział w wykonaniach dzieł Corneliusa Cardew oraz warsztatach soundpaintingu Waltera Thompsona.
JACEK STEINBRICH
Gra na kontrabasie i gitarze. Jest samoukiem zainteresowanym różnymi rodzajami muzyki. Komponuje, współtworzy i współpracuje z zespołami grającymi free jazz (Re.mus), muzykę improwizowaną (Cząstki Elementarne) i surf-psychodeliczną (Braces Are Beautiful).
JAKUB MIARCZYŃSKI
Student Akademii Muzycznej we Wrocławiu, muzyk, perkusista, improwizator grający głównie w zespołach wykonujących szeroko pojętą muzykę jazzową, udzielający się sesyjnie, mający epizody w teatrze i kinie, nie tylko jako instrumentalista czy kompozytor, ale również jako aktor. Współpracował między innymi z Teatrem Starym w Krakowie i teatrem z Wuppertalu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych, między innymi prowadzonych przez nowojorską School for Improvisational Music, regularnie występuje w kraju i za granicą. Kocha muzykę niosącą ze sobą autentyczne emocje, bez względu na gatunek czy stylistykę.