INTERFERENCJE

"Interferencja to nakładanie się na siebie co najmniej dwóch fal, czego efektem jest powstanie w przestrzeni nowego rozkładu fal."

Kolejne odsłony Interferencji będą pojawiały się co 2-3 tygodnie na łamach Trzeciej Fali. Pomysłodawczynią cyklu jest FOQL / Justyna Banaszczyk. Do współtworzenia projektu zaprosiła kilkanaście osób m.in. z Polski, Holandii, Szwecji, Niemiec i Belgii. Wśród nich są doświadczeni muzycy, szefowie niezależnych wytwórni, a także artyści początkujący, być może nawet nieznani bliżej słuchaczom w Polsce, na pewno jednak aktywni na swoich lokalnych podwórkach niezależnego muzycznego półświatka.

Kluczem wyboru był wyrazisty estetyczny i etyczny rys każdej z zaproszonych osób, a także bezkompromisowe, konsekwentne działanie wbrew wytyczonym zasadom tak zwanego marketingu, czy pseudopromocji, reżimu lajków i  autoprezentacji.

Każde wydanie Interferencji będzie swoistą odpowiedzią na zadane pytanie: czym jest dla Ciebie eksperyment i czy nadal ma sens?

Nie będziemy się trzymać żadnej konkretnej formy. Zaprezentujemy mixtape i sety DJ, które niekiedy będą połączone z performancem dźwiękowym, nagrania terenowe, słowo mówione ze specjalnie przygotowanymi kompozycjami dźwiękowymi, nagrania na żywo, manifesty graficzne - wszystkie będą przygotowane specjalnie dla Trzeciej Fali.


INTERFERENCJE #6
ECTOPLASM GIRLS -
I CANNOT UNDERSTAND TELL ME MORE

Dla Trzeciej Fali przygotowałyśmy nagranie live z niedawnego koncertu Ectoplasm Girls w Sztokholmie.

Nagranie składa się z sekcji improwizowanych, a  także piosenek, które znajdą się na naszym nadchodzącym albumie "New Feeling Come", który jeszcze w kwietniu ukaże się nakładem iDEAL Recordings.

Eksperyment w muzyce jest ciągłym otwieraniem swojego umysłu na nieznane. To jest zawsze możliwe.

iDEAL RECORDINGS - wytwórnia i organizacja założona w 1998 roku przez Joachima Nordwalla. Ten szwedzki label skupia się od blisko dwudziestu lat na wydawaniu muzyki elektro-akustycznej, noise, muzyki improwizowanej, drone, minimal i acid techno. Prócz tego organizuje festiwal, kuratoruje wystawom i koncertom. Artyści związani z iDEAL to min. Stephen O'Malley, Kevin Drumm, Dungeon Acid, Mats Gustafsson czy Trepaneringsritualen.
 ECTOPLASM GIRLS
Ectoplasm Girls to szwedzki projekt audiowizualny zainicjowany w 2007 roku przez siostry Nadine i Tanye Byrne. Muzyka sióstr wyraża ich fascynację i doświadczenia związane ze śmiercią i marzeniami, które manifestowane są w dźwięku i wizji.