KONCERT
24.04.2016 l CSW Łaźnia 1 l Gdańsk
start: 20:00 / wstęp: FREE


IN PROGRESS


MIRT / TER
/link FB/

Koncert w ramach IN PROGRESS - cyklu regularnych spotkań z eksperymentalną muzyką współczesną, z działaniami muzycznymi połączonymi często ze filmem i sztuką audiowizualną. Jest to projekt, który pozwala nie tylko posłuchać, ale i zrozumieć najnowsze trendy w muzyce polskiej i zagranicznej. Projekt realizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku od 2002 roku. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy. Kurator: Michał Porwet

Koncert towarzyszy festiwalowi IN OUT FESTIVAL, Wizualizacje: derubare.MAGDA TER
Artystka zafascynowana analogową muzyką elektroniczną, jedna z niewielu kobiet w Polsce, które regularnie grają na żywo na syntezatorach modularnych. Magda Ter współtworzyła grupy One Inch of Shadow i Brasil and the Gallowbrothers Band, których nagrania, poza blisko dziesięcioma albumami opublikowanymi w Polsce i USA, znalazły się na licznych kompilacjach z całego świata. Od początku najbliższa jej była analogowa elektronika, poszukiwania na tym polu, towarzyszyły jej również podczas wspólnej pracy z Tomkiem Mirtem. Razem tworzą duet Mirt+Ter, będący ich koncertowym wcieleniem.Wystąpili na festiwalach Flussi (IT), Donau Festival (AT), Unsound (PL). Pod szyldem Mirt+Ter wydali płytę Sultans of S#&*$ (2013, BDTA). Magda Ter jest częstym gościem na płytach Mirta. Solo zadebiutowała w 2013 roku płytą "Fingerprints" (cat|sun) do której nagrania zaprosiła między innymi perkusistę Andrzeja Załęskiego. Zderzenie jego swobodnego stylu gry z minimalistyczną, choć wymykającą się prostym definicjom elektroniką tworzoną przy pomocy systemu modularnego, dobrze określa trzon zainteresowań artystki. W jej muzyce słychać zarówno echa krautrockowej motoryki, oniryczność psychodelii jak i całkiem współczesne inspiracje awangardowym techno, ambientem, lo-fi czy elektroakustyką.
MIRT
Tomek Mirt muzyk, malarz, projektant współtwórca pierwszej polskiej manufaktury produkującej syntezatory modularne XAOC Devices, właściciel niezależnych oficyn wydawniczych cat|sun i saamleng, współpracujący z wytwórniami Monotype Records i Bocian. Jako artysta nie pozwala się łatwo zaszufladkować, wychodząc od estetyki ambientu, postindustrialu, folk, psychodelii czy techno w unikalny sposób łączy dźwiękowe eksperymenty z przystępnością pozbawioną banału. Płynnie porusza się między chaosem i porządkiem, błędem a celowością działania, rozmyciem a drapieżnością, wreszcie między brzmieniami kreowanymi na analogowych modularach, dźwiękami instrumentów akustycznych i odgłosami otoczenia.Współpracował z wieloma ważnymi dla sceny elektronicznej i eksperymentalnej artystami z całego świata, m.in. z Ralphem WechowskimWolframemAngelicą CastelóHati czy Black Forest/Black Sea. Na żywo występował na takich imprezach jak UnsoundWIFFlussi czy Donau Festival. W swoim dorobku ma kilkanaście albumów, w tym dziewięć solowo wydanych w Polsce, Włoszech i USA. Unikalny styl wypracował grając przez lata z zespołami One Inch of Shadow, oraz Brasil and The Gallowbrothers Band, przede wszystkim jednak występując solowo i w duecie z Magdą TER.