by Karolina Pietrzyk
KONCERT / WYKŁAD / PERFORMANCE / IMPREZA
30.03.2016 l PROZA l Wrocław
start: 19:30 / wstęp: FREE / 15 zł

"DADA100" to cykl działań interdyscyplinarnych, przygotowany z okazji setnej rocznicy powstania dadaizmu. Jego podstawowym celem jest prześledzenie i sproblematyzowanie wpływu, jaki ruch dada wywarł na kształtowanie się tzw. modernizmu krytycznego - uwzględniając zarówno sferę sztuki, jak i aspekty społeczno-polityczne. Wszystkie wydarzenia będą się składały z wystąpień artystycznych oraz wykładów i prezentacji. Do udziału zaproszono najważniejsze osobistości odwołujące się do spuścizny dada, a także lokalnych twórców i badaczy.

Program:
- Paweł Malinowski - wykład pt. "Humor zniszczenia: saturnalia Dada i przekroczenie sacrum" (wstęp FREE)
- Krew z kontaktu
- DJ Ubunoir


PAWEŁ MALINOWSKI
Znawca kultury współczesnej, aktywista i wokalista. Występował w kilku cenionych zespołach (Bonito, Norymberga, Różewie). Współ-pracownik Avant Art Festivalu. Autor audycji "Mechaniczna świnia" emitowanej w internetowym radio*sitka.


Wrocławska grupa muzyczno-performerska, której twórczość stanowi bardzo ciekawy przykład wykorzystywania strategii konceptualnych w obszarze sztuk scenicznych. Odwołują się głównie do improwizowanej muzyki elektroakustycznej, industrialu i noise'u. Ich występy na żywo zawsze są działaniami site-specific, wyróżniającymi się dużą swobodą oraz poczuciem humoru. 

Didżej i radiowiec. W swojej audycji "Istota Ssąca" (radio*sitka /microwave.fm/ radio-alternator) konsekwentnie promuje dziwaczno-prześmiewczą stronę elektroniki, wrzucając do jednego worka: surowe 8-bitowe plumkanie, dźwięki zhackowanych zabawek, śmiesznie brzmiące wobble, brejkorowo zdekonstruowane pop-motywy, plądrofoniczne wycinanki, piosenki zapomnianych outsiderów, sample z winylowych bajek i jeszcze wiele innych rzeczy.