KONCERT
07.03.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł/link FB/


NIETAKT
Rytmiczny duet pianina i perkusji. Zadebiutował podczas wakacji roku 2013 w warszawskim klubie Eufemia. Gra muzykę improwizowaną. Nietakt grywał w dużej ilości warszawskich lokali. Jego muzyka jest obrazowa i liryczna. Nietakt miał dużo problemów z napisaniem tej notki. Historia duetu ma jednak drugie dno. Było tak, Fliper uczył Optyka grać na pianinie od paru miesięcy i przy okazji dyskutowali o tym czym jest rytm w muzyce często dyskusje trwały do rana i były zakrapiane różnego rodzaju środkami odurzającymi pewnego razu gdy już powoli zaczynali pojmować idee rytmu doszło do potwornej kłótni przestali się do siebie odzywać i od tamtej pory tylko grają ze sobą każdy koncert jest taką kłótnią ta muzyka wiesz wyrosła z nienawiści to trochę poetyckie. Jesienią 2013, nakładem Wounded Knife wyszła kaseta Nietaktu pod tytułem "Krótkie Filmy". 


ALEKSANDER ŻUROWSKI
Pianista. Gra na syntezatorach w zespole rockowym Wicked Giant. Zna nutki i dużo ćwiczy, denerwując sąsiadów. Z Teodorem Olterem założył niesamowicie undergroundowy, jazzowy zespół Nietakt. Grał w Warsaw Improvisers Orchestra, kiedy ta odbywała się jeszcze w Sztukach i Sztuczkach. Współtworzył Trio de Janeiro, gra impro techno w Chryste Panie z Maotą, Stawarzem i Kurkiem.TEO OLTER
Improwizator, bębniarz jazzowy. Grając przykłada większą uwagę do melodii i dynamiki niż do rytmów i metrum. Wykształcenia muzycznego nie posiada, uczęszcza do szkoły plastycznej. Za największych perkusistów uważa Eda Blackwella, Hana Benninka i Adama Pierca z Mice Parade. Wraz z Natanem Kryszkiem i Tymonem Bryndalem gra w Pokusie. Z Alekiem Żurowskim tworzy Nietakt, oraz duo z Wojtkiem Kwapisińskim. Występuje w Warsaw Improvisers Orchestra. Pod pseudonimem Sun Enough tworzy słabą muzykę elektroniczną.