by ULA JULIA
KONCERT / PERFORMANCE VIDEO
05.04.2016 l Mózg Powszechny l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 15 zł

V/A - VARIOUS ARTIST #6

ART-CLUSTER R + N + D

/link FB/


Na szóstej odsłonie V/A - VARIOUS ARTIST będziemy gościć ukraińskich artystów z audiowizualnej grupy Art-cluster R+N+D. Zapraszamy na solowe koncerty Antona Lapova i Spayo Ventax - działających na polu muzyki elektronicznej i soundartu oraz audiowizualną prezentację Art-cluster R+N+D (wraz z artystką wizualną Ulą Bugaevą i Jaremą Drogowskim - polskim artystą konceptualnym). - Trzecia Fala


ART-CLUSTER R + N + D
R+N+D jest grupa artystyczną i za razem laboratorium dla działań związanych projektowaniem dźwięku i syntezą mediów. Powstała w 2011 roku w Ługańsku na Ukrainie jako otwarta platforma dla kreatywnej współpracy między artystami wizualnymi oraz intermedialnymi, muzykami działającymi na polu brzmień elektronicznych. Grupa realizuje projekty poprzez organizowanie koncertów muzyki elektronicznej, instalacji audiowizualnych, projektowanie medialne/interaktywne, publiczne platformy edukacyjne, badania muzealne i kulturowe. Po rozpoczętym, w 2014 roku, konflikcie wojskowym na Ukrainie członkowie R+N+D zostali zmuszeni do rezygnacji z działań lokalnych i opracowali nowy projekt wspólnego działania na odległość.
SPAYO VENTAX (LT)
Powstały w 2007 roku ambientowy projekt artysty dźwiękowego Oleha Vasilenko, bazujący na dźwiękach organicznych i nagraniach terenowych. 
LAP0FVW (UA)
Projekt ukraińskiego artysty intermedialnego Antona Lapova. lap0fvw przygotowując swoje struktury audiowizualne bazuje przede wszystkim na estetyce błędu. Poprzez rekombinację elementów wyjściowych i zestawienie różnych punków wyjścia, uzyskuje w sposób losowy pojawienie się błędu, tym samym tworząc unikalne zdarzenia w sferze audiowizualnej. W latach 2012-2014 swój audiowizualny performane "re_concatenation" prezentował m.in. w Ługańsku, Charkowie, Lwowie i Kijowie. W 2012 debiutował albumem "◙ █ ▄ ▌▀ ◘ ○", a w 2014 nakładem labelu Nenormalizm ukazał się live album “LiveLviv”. Jego kompozycję ukazały się na kompilacjach netlabeli Section 27 and Nenormalizm.ULA JULIA (UA)
Ula Bugaeva - artystka samouk z Ukrainy. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. W 2013 roku ukończyła Szkołę Sztuki Nowych Mediów (organizowaną przez projekt kulturalny w Kijowie). Pracuje z nowymi mediami (animacja, film, kodowanie) i wizualizacją dźwięku (vjing), eksperymentuje również z materiałami tradycyjnymi - atramentem, gwaszem, węglem i farbą olejną. W 2014 roku dołączyła do klastra sztuki R + N + D. Głównym punktem jej zainteresowania jest skrzyżowanie tradycyjnych form sztuki z nowoczesnymi. Celem jest poszukiwanie nowych kształtów – wyrazistych, zawsze abstrakcyjnych, wolnych do interpretacji. Miała swoje wystawy solowe we Lwowie i Warszawie, oraz grupowe w Gruzji, Kijowie, Lwowie, Lublinie, Tarnopolu.
JAREMA DROGOWSKI (PL)
Artysta konceptualny. Realizuje swoje prace zarówno w galeriach jak i w przestrzeni miejskiej. Posługuje się różnorodnymi środkami do zbudowania wypowiedzi. Technika w jakiej tworzy zawsze idzie za ideą, nigdy odwrotnie. Co pozwala w pełni urzeczywistnić się jego wizji. Poprzez sztukę prowadzi badania nad poszerzaniem i rozwijaniem rzeczywistości. Jego streetartowe prace zostały zrealizowanie między innymi w Warszawie, Londynie, Ljubljanie, Nowym Jorku i Izraelu.
Obecnie prowadzi zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Instytucie Edukacji Artystycznej przy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. W 2012 roku obronił tytuł doktora sztuk pięknych na macierzystej uczelni (ASP Warszawa). Był stypendystą programu Ministerstwa Sztuki i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Jego prace można znaleźć w kolekcji PKO Project Room - Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, w CCA kolekcji sztuki konceptualnej Arona i Barbary Levine’s w USA, oraz Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Szczecinie.