KONCERT
24.03.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING


KASPEREK / ŁAGODZIŃSKI
/link FB/

"Pierwszy Impro Miting tej wiosny. 24 marca 2016 spotkanie numer dwadzieścia dwa. Dwa plus dwa to cztery, a więc cztery instrumenty, czterech muzyków. Na deskach Eufemii spotkają się MICHAŁ KASPEREK (perkusja) / JĘDRZEJ ŁAGODZIŃSKI (saksofon) / MARCIN A. STECZKOWSKI (kornet) / JAN MAŁKOWSKI (saksofon)." - Impro Miting


 MICHAŁ KASPEREK
Bębnista free jazzowy. Gra, bo ma fiksację. Współtworzy zbójecki zespół Lounge Ryszards oraz jest jednym z filarów Infant Joy Quintet. Stale grywa z Tomkiem Świtalskim (duet Fosf-oraci), Jankiem Małkowskim, Maćkiem Żychowiczem, Philipem Palmerem, Mateuszem Romanoskim oraz wieloma innymi wybitnymi postaciami sceny free-jazz-impro-okolice. Razem z Piotrem Mełechem i Łukaszem Kacperczykiem tworzy trio Cukier. Inicjator muzycznych cykli: „Prysznic Hałasu” oraz „Free Jazz for Lovers”. Aktywny członek społeczności muzyków WIO (Warsaw Improvisers Orchestra). Grywa na Impro Mitingach.
JĘDRZEJ ŁAGODZIŃSKI
Saksofonista i kompozytor związany ze sceną muzyki improwizowanej w Skandynawii i Polsce. Jego wyjątkowy sposób gry na saksofonie łączy w sobie dzikość i surowość improwizacyjnych eksploracji z brzmieniem pełnym ciepła i melodyjności. W Polsce znany przede wszystkim z projektu The Love And Beauty Seekers, z którym zagrał już ponad 30 koncertów w Europie. Jego muzyka koncentruje się na zagadnieniu szeroko pojmowanej miłości, czyli poszukiwaniu jedności, harmonii i zespolenia. Eksploruje to ujęcie muzyki w zespole LOVE, którego jest liderem. LOVE jednoczy silne muzyczne osobowości ze Szwecji, Danii i Polski. Obecnie mieszka w Kopenhadze.
 JAN MAŁKOWSKI
Saksofonista - samouk, pozostaje w swoim graniu na etapie dziecięcego rysowania lub spontanicznego tańca, z wykształcenia biolog, masażysta. Od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem i Dominikiem Mokrzewskim (Skerebotte fatta), Piotrem Dąbrowskim (Insecta) a ostatnio także z Filipem Zenonem Rambergiem. Od trzech lat współpracuje z Ray’em Dickaty, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy Quintet (w 2014 wydali płytę "New Ghosts" w Fortune) i Warsaw Improvisers Orchestra. Od trzech lat buduje trio z kontrabasistą Ksawerym WójcińskimMichałem Kasperkiem.
Rocznik ’80. Organizator dźwięków, instrumentalista. Gra na kornecie i instrumentach klawiszowych. Po przygodach z chórami, nieudolnej próbie poskromienia skrzypiec, fascynacji trąbką, układaniu puzzli na mapie partytury, zaglądaniu w paszczę trójnogiego wieloryba zaczął zastanawiać się nad tajnikami muzyki na wydziałach: kompozycji, edukacji muzycznej i fortepianu jazzowego. Po naukowej zadumie związał się na stałe z szeroko pojętą muzyką alternatywą i współczesną oraz wstąpił w szeregi avant / jazz / thrash’owego zespołu Orange The Juice. Natchniony alternatywą założył własny kolektyw The Transgress, który jako jedyny polski zespół trafił pod skrzydła prestiżowej wytwórni Ropeadope która ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Medeski Martin & Wood, Jazzanowa, Critters Bugin, Sex Mob czy Tin Hat Trio. Wraz z Dawidem Lewandowskim powołuje do życia trupę Minimatikon, która skupia się na tworzeniu muzyki typowo ilustracyjnej i nowych ścieżek dźwiękowych do filmów niemych (Nosferatu, Gabinet Dr Caligari, Zwenigora, Ukrazija, Topor – Tango w Muzeum Okropności, Pan Jowialski - Narodowe Czytanie). W 2011 r. Marcin skomponował kilka utworów do filmu dokumentalnego Paparazzi (reż. Piotr Bernaś). Jako sound designer współpracuje z grupą Expresso Art House. Tworzy kolaboracje z wieloma muzykami, producentami, artystami a w 2015 roku dołączył do Warsaw Improvisers Orchestra – kolektywu zajmującego się muzyką intuicyjną oraz improwizowaną. W kwietniu 2014 r. został laureatem Konkursu Kompozytorskiego na miniaturę elektroakustyczną opartą na tematach z Kielecczyzny (utwór Sal Ikosyw - nagroda publiczności) a w lipcu 2014 r. został laureatem Konkursu Kompozytorskiego "Citta di Undine" we Włoszech (utwór MMIIXX). W czerwcu 2014 r. jego utwór MMIIXX był prezentowany na New York City Electroacoustic Music Festival. Na Tzadik Poznań Festival występował z kolektywem The Transgress w 2009 roku.