KONCERT
03.03.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł

IMPRO MITING

/link FB/

"Marzec start. Wiosna za drzwiami. 3 marca 2016 spotkanie numer dwadzieścia. Cykl marcowych spotkań zaczynamy z MIŁOSZEM CIROCKIM (gitara), PIOTREM DĄBROWSKIM (perkusja) i JANEM MAŁKOWSKIM (saksofon). Niejako w ostatniej chwili do Impro Mitingu dołączył gość z Australii >> COOPER BOWMAN (syntezatory, taśmowe loopy). Marzec rozpoczynamy więc podwójnie!" - Impro Miting


COOPER BOWMAN
Działający od ubiegłej dekady pod przeróżnymi pseudonimami Cooper Bowman łączy syntezatorowe płaszczyzny z pętlami taśm magnetofonowych i nagraniami terenowymi prosto z serca Australijskich nizin. W roku 2010 założył wydawnictwo Altered States Tapes, w którym można usłyszeć przekrój Australijskich i światowych artystów z kręgu tajemniczego i niekoniecznie głośnego noise/lo-fi.
❒ MIŁOSZ CIROCKI
Ur. 1991, gitarzysta. W swojej grze kieruje się minimalizmem, niekonwencjonalnymi technikami gry i głupim poczuciem humoru. Lubi obserwowanie i powodowanie dziania się rzeczy. Nie lubi słowa "abstrakcja", nazwałby to inaczej. Lubi marcepan i małe kotki. Używa gitary elektrycznej i wszystkiego innego. Gra w Złotej JesieniTrzebiatowie, a poza tym grywa z Natanem Kryszkiem, Michałem Kasperkiem, Teodorem Olterem i innymi warszawskimi improwizatorami.
 JAN MAŁKOWSKI
Saksofonista - samouk, pozostaje w swoim graniu na etapie dziecięcego rysowania lub spontanicznego tańca, z wykształcenia biolog, masażysta. Od lat współpracuje z perkusistą Michałem Kasperkiem i Dominikiem Mokrzewskim (Skerebotte fatta), Piotrem Dąbrowskim (Insecta) a ostatnio także z Filipem Zenonem Rambergiem. Od trzech lat współpracuje z Ray’em Dickaty, z którym współtworzy improwizujący zespół Infant Joy Quintet (w 2014 wydali płytę "New Ghosts" w Fortune) i Warsaw Improvisers Orchestra. Od trzech lat buduje trio z kontrabasistą Ksawerym WójcińskimMichałem Kasperkiem.
Perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką, często używa także smyczka.


Z Antoniną Nowacką tworzy duet PAELI***ZUN, a z Iwoną Jedruch gra w duecie „Pieśni zwierząt”. Ponadto gra w ramach WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, oraz miał przyjemność współpracować z Mieczysławem LitwińskimRayem DickatymWojciechem Kwapisińskim, w duecie Origami z Szymonem TarkowskimBartkiem TkaczemKamilem Szuszkiewiczem, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem, tworząc duet LUV, z Maciejem CierlińskimYerba MaterPatrykiem ZakrockimMeritum, Wiosna, Bindu Duo. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci. W tym roku powstaje materiał na jego solową płytę.