SPOTKANIE / DYSKUSJA
09.03.2016 l Bomba Na Placu l Kraków
start: 19:30 / wstęp: FREE


/link FB/

"Wszyscy chodzimy na różnego rodzaju koncerty i potańcówki, słuchamy, bawimy się, pamiętamy lub nie pamiętamy >> jeśli tak to wspominamy, komentujemy i oceniamy. Działalność klubowa to cały zestaw zdarzeń i postaw, które nie ograniczają się tylko do organizacji eventów i puszczania płyt. Stąd proponujemy Wam cykl paneli dyskusyjnych, na których będziecie mogli poznać pewne idee i koncepcje stojące za tym wszystkim i jeżeli macie ochotę, to wtrącić swoje trzy grosze. Na pierwszy ogień zaprosiliśmy do rozmowy tych oto dwóch Panów. Rozmowę poprowadzi nasz skromny muzyczny 'pociągacz sznurków' czyli Tomasz Wyszomirski."


JACEK PLEWICKI
Organizuje Brutaż i Światło - popularne wydarzenia taneczne od niedawna mające miejsce również poza Warszawą (m.in. w Krakowie, Berlinie). Brutaż i Światło to noce, które w zamierzeniu prezentują muzykę nieskrępowaną gorsetem "prawilności" - bez nachalnej promocji oraz okołoimprezowej taniochy, a chodzi też o egalitarny stosunek do publiczności i o sexy atmosferkę. 

Na Brutażu gościli: Alienata, DJ Richard, Varg, Lorenzo Senni, Zbigniew Karkowski, Vladimir Ivković, Nina, Wolf Müller, Miszel, Pan Daijing, Vereker, Tzusing, Bintus, Dj Hvad, Phuong Dan, Gabor Lazar i inni, a wokół imprezy narodziła się też mikroscena, którą tworzą Polacy, tacy jak Souvenir de Tanger, OJUN, Wilhelm Bras, Heroiny czy Perła

Jackowi zależy na prostolinijności, a niekiedy na nieskrępowanym dziwactwie, no i też na 'dehermetyzacji' pojęć związanych z rzeczywistością klubową. Posiada też bogatą kolekcję płyt tanich, głupich i zapomnianych, nazbieranych podczas pracy w berlińskim second-handzie Record Loft oraz podczas swoich podróży za jeden uśmiech. Ostatnio wyszedł także pierwszy winyl Brutażu, z muzyką Julesa Venturiniego.


TOMASZ WYSZOMIRSKI
Od conajmniej ośmiu lat spiritus movens krakowskiej sceny klubowej. Odpowiedzialny osobiście za sukces i muzyczną konsekwencję takich przeszłych do historii już lokali jak Łódź Kaliska i Rozrywki Trzy. Obecnie pociąga za menadżerskie sznurki w dobrze rokującym klubie Szpitalna 1

Jako didżej pod pseudonimem Doktór Plama a później DiscoMule zdążył już zjeździć całą Polskę wzdłuż i wszerz szerząc miłość do prostolinijnego disco i funku oraz wyszukanego i niebanalnego house'u. 

Jego pokaźna kolekcja płyt, zwłaszcza polskich skutkuje jednak faktem, iż od kilku miesięcy sukcesywnie dzieli się swoimi muzycznymi fantazjami w audycji "Wolno Marzyć" na antenie Off Radia Kraków w każdy czwartek. Od niedawna również wiedzie z powodzeniem karierę producencką pod szyldem Unitrax, wspólnie z Bartkiem Baranem, również rodowitym Kielczaninem.