by Lena Czerniawska
KONCERT
26.02.2016 l Macondo l Wrocław
start: 19:00 / wstęp: 10 zł


KONCERT MUZYKI

IMPROWIZOWANEJ

/link FB/


Michał Sember — gitara elektryczna
Michał Biel — saksofon
Lena Czerniawska — rysunek


Rysownik, grafik, ornitolog amator i miłośnik literatury. Jej głównym środkiem wyrazu jest rysunek czyli sposób utrwalania, który nadaje się do zabrania w podróż, dołączenia do trupy muzycznej, napisania opowiadania, obserwacji ptaków, uważnego słuchania, jednoosobowej, całonocnej imprezy, opowiadania dowcipów, ćwiczeń logicznych i medytacji. Nie rozstaje się ze szkicownikiem, który służy jako pierwsza pomoc w dokumentacji codzienności. Poszerzając swój rysunkowy język tworzy również collage, instalacje, murale oraz krótkie teksty, a od niedawna improwizuje rysunkiem. Stara się bardziej szukać niż znaleźć, bo wie, że "kto znalazł źle szukał" (Aglaja Veteranyi).


MICHAŁ SEMBER
Pochodzi ze Środy Śląskiej, jest głównym i jedynym przedstawicielem tamtejszej sceny muzyki improwizowanej. Na co dzień zmaga się z gitarą elektryczną poszukując prawdziwie średzkiego brzmienia.
❒ MICHAŁ JERZY BIEL
Jerzy po Wołodyjowskim, Edward po dziadku, o dużych skłonnościach do jednostajnych prozaicznych posunięć, wręcz obsesyjnie czerpie przyjemność z powtarzalności. Współtworzy grupy: Bachorze i Cococlock, Mikrobi.T.  Instrument przewodni: saksofon barytonowy.