KONCERT
04.02.2016 l SDQ l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 25 / 30 zł


XING / NOWICA 9
/link FB/

XING
Ching Liu aka Wojtek Bajda - Klarnecista i saksofonista mieszkający w Berlinie. Ukończył konserwatorium w Mannheim i Bern. Klasyczne wykształcenie wytworzyło w nim potrzebę poszukiwań w obszarze noise'u i muzyki współczesnej. Działa w Berlinie na polu improwizowanej muzyki eksperymentalnej i noise jako artysta solowy oraz w kooperacji z innymi muzykami. Pod szyldem Umami Live organizuje koncerty muzyki eksperymentalnej i performance'y różnych artystów. Współpracuje z muzykami m.in. ze scen Berlina, Budapesztu, Marsylii, Stambułu i Wrocławia. Organizator koncertów i animator berlińskiej sceny muzyki eksperymentalnej.
NOWICA 9
W Beskidzie Niskim w miejscowości Nowica, w wiekowej chyży mieszkał kiedyś Jan Szymczyk, jeden z ostatnich wiejskich muzykantów. Teraz w tym domu, pod numerem 9 mieszkają i tworzą muzycy, którzy przyjechali do Nowicy ze Śląska. Żyją i grają - lekko i ciężko na przemian. Ich muzykę trudno jednoznacznie zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego. Jest to mocno energetyczna muzyka, z ciekawym zdecydowanym basem, rozbudowaną rytmicznie perkusją, oryginalnym brzmieniem gitary. Do tego melodyjne, czasem przypominające lata 70 klawisze i saksofon, którego dźwięki, są jakby na nowo zapisanymi, przed chwilą usłyszanymi melodiami …a to wszystko doprawione zaskakującymi wokalizami. Zespół Nowica 9 to nowa jakość rozumienia i tworzenia muzyki. Słuchając ich koncertów ma się świadomość uczestniczenia w czymś wyjątkowym, radosnym, świeżym a przede wszystkim prawdziwym.


Zespól współpracował m.in z CINEMANUAL Krzysztofem Owczarkiem autorem „Specjalnych Projekcji Aktywnych”. Koncert Nowicy 9 w połączeniu z ruchomymi obrazami Krzysztofa Owczarka zamienia się w zaskakująco dobry spektakl muzyczno filmowy. Podczas corocznych spotkań Nowickich, zespół zaprasza na „otwartą scenę”, gdzie spotykają się muzycy z kraju i ze świata, by wspólnie jamować i dobrze się bawić. Do tej pory członkowie Nowicy 9 spotykali się na wspólnym graniu z muzykami z zespołów: Węgajty, Ankh, Czerwie, Ścianka, Pogodno, M. Maleńczuk, Something like Elvis, A.Gralak, J.Skrzek, Locko Richter, Krzak, Maćko Korba. Zespół Nowica 9 jest współgospodarzem odbywającego się od 2008 roku festiwalu InNOWICA.