KONCERT
18.02.2016 l MÓZG Powszechny l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: FREEWIECZÓR MUZYKI

IMPROWIZOWANEJ
/link FB/
.
Czym różni się WMI - Wieczór Muzyki Improwizowanej od popularnego jazzowego „jam session”?. Otóż WMI, w swoim założeniu, jest miejscem do niczym nieograniczonego eksperymentu.
Nie chodzi zatem odgrywanie na przeróżne sposoby znanych utworów, ani nawet o improwizowanie na ich temat. WMI to miejsce gdzie następuje czysta, niczym nie skrępowana, improwizacja.

Wieczory mają charakter całkowicie niezobowiązujący, ale aby nadać im sens czasowy oraz aby publiczność miała także poczucie ważność, bycia częścią tego eksperymentu, staramy się od pewnego czasu planować kto i z kim wystąpi. Wcześniejsze zaproponowanie składu nie jest warunkiem wystąpienia, niemniej od tych zaplanowanych będziemy zaczynać.

Na ten wieczór zapowiedziany jest skład: Hania Piosik oraz Bartek Żółw, który tego samego dnia o 20:00 otworzy swoją wystawę. Podczas grania z HP wykona malarski „live act”. Zapowiedział się także Andrzej Karpinski, który jako zespół „Reportaż” wystąpi dnia poprzedniego. Swoją wizytę planuje również saksofonista Tomasz Gadecki z Gdańska. Będą również gospodarze: Sławek Janicki i Qba Janicki. Mamy nadzieję, że dołączą również kolejne postacie z miasta Warszawa. Sądząc po ostatnim wieczorze, który trwał jakoś do 3 nad ranem, braku nowych dźwięków nie należy się obawiać.

Wszystkich chętnych do wystąpienia prosimy o zgłaszanie się pod adresem office@mozg.art.pl