IMPREZA
26.02.2016 l LAB the live act bar l Warszawa
start: 22:00 / wjazd: 10 zł


SZKALUNEK VOL.11

DJ MORGIANA / PALCOLOR

VIRTUAL GEISHA / DJ SMAKOWITA PAJDA
/link FB/

WARM-UP BY DJ SMAKOWITA PAJDA
22:30 DJ MORGIANA [hybrid dj/live set]
00:30 PALCOLOR [live]
01:30 VIRTUAL GEISHA
03:30 DJ SMAKOWITA PAJDA


VIRTUAL GEISHA
Karolina Karnacewicz (ur. 1990), poznanianka z wyboru, animatorka kultury, która wyraz swojej fascynacji muzyką Europy Środkowo-Wschodniej daje poprzez didżejowanie, pisanie o niej oraz organizowanie imprez i koncertów. Z tego względu została zaproszona na festiwal Tauron Nowa Muzyka, gdzie na scenie Carbon Central zaprezentowali się nieszablonowi artyści z regionu. Jako DJ Morgiana zadebiutowała w klubie LAS, kiedy to zainspirowana arcydziełem Juraja Herza zaimprowizowała abstrakcyjny winylowy set do jego filmu. Przedtem brała udział w audiowizualnym remiksie "Metropolis". Wcześniej znana jako Polly Týkk.
Współpracowała między innymi z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Centrum Kultury Zamek i Centrum Amarant w Poznaniu, Świetlicą Krytyki Politycznej Na Granicy w Cieszynie, Kulturhauz w Toruniu, a także kanadyjską serią podcastów Forbidden Planet oraz czeskim Ditchmagiem. Publikowała chociażby dla magazynów HIS Voice, A2, portali PopUp oraz Easterndaze. Kocha kryształy i minerały oraz leżąc na wydmach patrzeć w słońce. Razem z Piotrem Tkaczem prowadzi cykl muzyczny za duszno.

PALCOLOR
Wyrosły z fascynacji sceną Skam/Warp i library music projekt Emila Macherzyńskiego, grający teraz głównie minimalistyczny, mocno improwizowany ambient/IDM na analogowych syntezatorach i maszynach perkusyjnych. Zadebiutował w 2013 roku kasetą "Moontrap" w oficynie BDTA i od tamtego czasu regularnie koncertuje. Udziela się też w noise’owej Złotej Jesieni i projekcie E F M z Filipem z kIRk / Mszy Świętej w Altonie i Maciejem z Gaap Kvlt. W 2014 roku, razem z Joanną Świderską założył kasetową oficynę Jasień. W zeszłym roku nakładem wytwórni BDTA ukazał się album "Rogue Planet". Na początku 2016 r. ukazała się limitowana (20 sztuk) EPka pt. "Muranów Workshop"