KONCERT
12.02.2016 l Klub Chłodna 25 l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł

OLGIERD DOKALSKI

ECHO DEAL/link FB/

"Blisko 5 lat po ostatniej imprezie z międzygatunkowego, często wyprzedzającego swój czas cyklu imprez odbywających się pod nazwą Bassta, jednoosobowa ekipa odpowiedzialna za jego organizację wraca na Chłodną 25 by znów grać, słuchać, kombinować. Przed laty, niewielką piwniczkę pod znaną klubokawiarnią odwiedzili min. Teielte, dj Sajko, Harper, Auer, Pan Borman, znany dziś lepiej jako MNSL, Monosylabikk, duet The Same i reprezentanci kolektywu My Head Is Dubby.
27. listopada poniżej poziomu wolskiego bruku wystąpi natomiast improwizowane trio EFM w składzie Emil z Palcolora i Złotej Jesieni, Maciek kolega GAAP KVLTa i Filip z kIRków, poruszający się po obrzeżach dubu i dubstepu, znany ze współpracy z Pablopavo, Olgierdem Dokalskim czy – już niedługo – Flowdanem, Echo Deal, a także selektorski duet Grażyny. Będzie nisko, ciemno i hipnotycznie. Będzie miejsko, industrialnie i plemiennie. Będzie szum, huk, zamęt; poruszenie." - Chłodna 25


Nawołują na jeziorze. Na płytach szukają basu, dronów, rytmu i transu. Od field recordingów z Kinszasy, przez dub z Berlina i bity z LA, po funk-rock z Mumbaju.
E F M
Choć inaczej zapisane fm przywodzi na myśl radio, to stare, nie internetowe, z pokrętłami, guzikami i całą masą szumu pomiędzy falami na których lecą rzeczy, które nas zupełnie nie interesują. Nigdy zresztą nas nie interesowały. Ciekawsze było to co pomiędzy - rzadko uczęszczane centymetry skali na których działy się rzeczy nieprzewidywalne. Wymykające się kontroli rządców sprzęgi, zgrzyty i trzaski. Dźwięki, które intencjonalnie wytwarzane godzą w system i jego regulacje. Skoro jednak dali nam Oni owe pokrętła i guziki, muszą się liczyć z konsekwencjami. Choć wolą melodie i harmonie, muszą zaakceptować szum. Maciej (IXORA) - laptop, synths, Filip Kalinowski (kIRk, Msza święta w Altonie) - gramofon, Emil Macherzyński (Palcolor, Złota Jesień) - syntezator.
ECHO DEAL
Echo Deal to producent bazujący na formach głębokiej muzyki elektronicznej oraz eksperymentalnych strukturach. Jego muzyka to połączenia stylistyczne, eksperymenty przestrzenne i brzmieniowe, nagrania akustyczne i syntetyczne. Rozpiętość tych form posiada wspólny mianownik, jakim jest budowanie struktur z wykorzystaniem przestrzeni i tekstur atmosferycznych. Efektem tego jest wyprowadzenie hipnotycznej muzyki elektronicznej poza strefę bezpieczeństwa, prosto w nieprzerwaną reakcję myśli, działań i improwizacji.
 OLGIERD DOKALSKI
Muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer. Prowadzi kwintet Daktari, kwartet Nor Cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona, Jan CzaplaKoło Zbożowe.