KONCERT
25.02.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING

RAMBERG / TKACZ

ARMA AGHARTA
/link FB/

Czwarty Impro Miting w lutym. Trochę Impro, trochę Import. 25 lutego 2016 spotkanie numer dziewiętnaście. Na koniec lutego dwa koncerty - na start duet BARTEK TKACZ (saksofon) / FILIP RAMBERG (perkusja). Wieczór zamknie gość z Litwy - ARMA AGHARTA (głos, elektronika, action, przedmioty, dada, performance), który aktualnie jest w trasie po Europie.


FILIP ZENON RAMBERG
Norweg, Polak, perkusista. Przez wiele lat był liderem norweskiego zespołu WIND (trzy wydania płytowe). Grał z niemieckim zespołem ELECTRIC MOON na trasie koncertowej przez Europę Wschodnią. Gościnnie występował z norweskim folkowo-psychodelicznym zespołem TUSMØRKE. Prowadził wytwórnie SYRIN poświęconą norweskiej muzyce eksperymentelnej i nagrywał wraz z artystami FEFFE i ETHERIC FOUNTAIN CHANNEL. Przez kilka lat aktywny jako DJ ZENON w klubach i w radiu studenckim. Obecnie interesuje go jazz i muzyka improwizowana. Jest samoukiem który gra na wielu rożnych instrumentach.
BARTEK TKACZ
Muzyk, saksofonista. Grał w FreeMusicCollectiv, SkautachGamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk QuintetKoło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki. Brał udział w wielu "Impro Mitingach" oraz warsztatach muzycznych. Wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally z Zbigniew Namysłowski Super Band, oraz Jazz Jantar wraz z Harmony of the Spheres. Obecnie gra w spektaklu Fortepian Pijany w reżyserii Marcina Przybylskiego w Teatrze Narodowym, z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, kwintetem jazzowym HoTS, duetem improwizowanym z Rayem Dickatym oraz funkowym P. Unity.
ARMA AGHARTA (Litwa)
Głos, elektronika, action, przedmioty, dada, performance. Arma jest jednym z najczęściej podróżujących litewskich artystów sound artu. Wykorzystując doświadczenia wyniesione z tych licznych podróży oraz coraz to nowe artystyczne kolaboracje, stara się włączać je do swoich projektów. Aktywny na scenie dźwiękowej od 2007 roku, miał przyjemność występować na ponad 200 koncertach na całym świecie, od Kanady, USA, Rosji, Ukrainy, po Włochy, Niemcy, UK, Norwegię i wielu innych. Jego muzyka była wydawana w labelach na Litwie i Rosji. Obecnie współpracuje z innym rozpoznawalnym artystą litewskim, Arturas Bumsteinas, znanym jako Refusenik.Wybrane festiwale: Aposition (Rosja, 2015), Construction (Ukraina, 2015), Gamselit (Ukraina, 
2015), Other Worlds (UK, 2015), Mem (Hiszpania, 2015), Noise & Fury (Rosja, 2015), Sonic Circuits (USA, 2014), Experi-mental (USA, 2014), Sonic (Dania, 2014), SOTU (Holandia, 2014), Sound Around (Rosja, 2014), Cocart (Polska, 2013), Porin Juhlaviikot (Finlandia, 2013), Mėnuo Juodaragis (Litwa, 2013), Sūpynės (Litwa, 2014), Strcamp (Litwa, 2013), Centras (Litwa, 2013), Creature (Litwa, 2013), Speigas (Lithuania), Dezintegracija (Litwa).