KONCERT
18.02.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING

ARSZYN / DUDA / KUREK

KACPERCZYK / DOKALSKI

/link FB/

18 lutego 2016 spotkanie numer osiemnaście. Przypadek? Nagromadzenie osiemnastek sponsoruje wielu gości na Impro Mitingu. Część w imporcie. Na deskach Eufemii spotka się pięciu muzyków, pierwszy raz w takim składzie. Arszyn / Duda + Paper Cuts + 1/3 kIRka. Dwa duety i jedna trzecia tria łączą swoje siły w poszukiwaniu nowych muzycznych konstelacji i galaktyk.


 OLGIERD DOKALSKI
Muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer. Prowadzi kwintet Daktari, kwartet Nor Cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona, Jan CzaplaKoło Zbożowe.
Muzycy koncertują w duecie, improwizują i nagrywają wspólnie od 2009 roku. Do tej pory opublikowali dwa albumy : "ŚĘ", Lado abc, cd 2010 "Automata", Pawłacz Perski, kaseta, 2015
❒ ARSZYN
Krzysztof Topolski - Elektroakustyczny improwizator, perkusista, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Grał na perkusji w zespole Kobiety, był założycielem wraz M.bunio.S grupy Ludzie. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w GdańskuZ saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn/Duda. Publikował swoją muzykę w takich wytwórniach jak Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado Abc, Plg, Konkretourist
 TOMASZ DUDA
Wszechstronny saksofonista, producent muzyczny, współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Bruno Chevillon, Marek Chołoniewski, Tadeusz Sudnik, Frideric Blondy, Tomasz Stańko, Rafał Mazur, Michał Górczyński, Ireneusz Socha, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Tomasz Gwinciński, Krzysztof Knittel, Toshinori Kondo. Jest członkiem zespołów: Baaba, Saksofort, Mitch and Mitch, Tołhaje, Sudodud, Profesjonalizm, Polonezy, Arszyn / Duda, Semafor Combo, 3D, WOR, Warszawskie Combo Taneczne, Jerz Igor.Elektroakustyczny duet muzyków improwizujących i eksperymentujących, łączący muzyczny potencjał syntezatora modularnego i perkusji. Stawiają na improwizację, ale słabość do czytelnej struktury sprawia, że nierzadko odchodzą od strategii kojarzonych z tym gatunkiem. Żywioł perkusji prowadzi dialog z generatywną mocą maszyny, dając zaskakujące rezultaty – od transowych, plemiennych tańców, przez delikatne, organiczne przestrzenie aż po gęste, nawarstwiające się struktury. Wojtek Kurek (perkusja) i Łukasz Kacperczyk (syntezator modularny, karimba) spotkali się wiosną 2013 roku, a już w czerwcu nakładem wydawnictwa Wounded Knife ukazała się ich debiutancka kaseta First Date. Jesienią 2015, nakładem tego samego labelu światło dzienne ujrzała ich drugi album pt. Divorce Material.
Zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.
Członek zespołów Sounds of the Night Sky (Dickaty / Kacperczyk / Mełech / Mokrzewski) i Cukier (Kasperek / Mełech / Kacperczyk). Wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) tworzy duet Paper Cuts. Jest czwartym członkiem Modular String Trio (Jędrzejewski / Kacperczyk / Mazurkiewicz / Ochrimczuk). Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra. Razem z Mateuszem Wysockim (Fischerle) rozpoczął prace nad projektem Bouchons d’Oreilles.
WOJTEK KUREK
Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro MitingEufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, Aleksandrem Żurowskim czy Natanem Kryszkiem.  Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu.
Współtworzył zespoły Bubble PieMono Liza, Sadza, Prohibit oraz współpracował m.in. z Katarzyną Łopatą. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem KacperczykiemPaper Cuts. Pomysłodawca i organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Sześcian oraz koncertuje z Vixenem.