KONCERT
19.02.2016 l Galeria Wschodnia l Łódź
start: 19:00 / wstęp: ile masz
/link FB/

Vasco Trilla, Suavas Lewy - perkusja i perkusjonalia
Paweł Sokołowski, Marcin Garncarek - saksofony
Wojtek Woźniak - digeridoo, flety 
Michał Tylak – gitara elektryczna

Wymienieni muzycy zagrają kilka niedługich utworów w różnych konfiguracjach - duety, tria. Vasco Trilla wystąpi również solo.


VASCO TRILLA (ES)
Perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Obecnie wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, będąc zaangażowany w scenę free-improv. Koncertuje wraz z różnymi projektami na terenie całej Europy. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, które zostały wydane między innymi przez wytwórnie: Cuneiform, Altrock, Discordian, Audition, El Negocito, Jacc, FMR. Do projektów z jego udziału zaliczają się: Boi Akih (an ethno-jazz band from the Netherlands), Planeta Imaginario (progressive jazz-rock) October Equus, The Oddvisers, Fine!, Mundo Flotante, Kaulakau/Cobla Sant Jordi, Filthy Habits Ensemble, Cows On Trees (a jazz-improv quartet z Susana Santos Silva and Kaja Draksler), Balimonster (an impro-ethno duo with Angel Ontalva), Yedo Gibson-Vasco Trilla duo, Outerzone (jazz-core), Reptilian Mambo (mambo free rock), Liba’s Traum, etc.
PAWEŁ SOKOŁOWSKI
Improwizator grający na instrumentach dętych drewnianych, głównie saksofonach. Jest współzałożycielem improwizujących zespołów: Dźwięk-Bud i Hybrida Conclusio. Aktywnie uczestniczy w organizowaniu wydarzeń na łódzkiej scenie muzycznej. Jest współodkrywcą idei muzyki prywatnej, a od 2012 roku organizatorem kolejnych edycji festiwalu Musica Privata. Interesuje się przyrodą i wycieczkami (najlepiej do miejsc, w których diabeł mówi dobranoc). Z wykształcenia jest humanistą - ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Łódzkim, a teraz samotnie rozwija wiedzę.
SUAVAS LEWY
Suavas Lewy – (1970) – łodzianin polskiego pochodzenia, wzrost 198 cm. Gitarzysta, układacz dźwięków, człowiek. Doświadczony samouk, różno-instrumentalista, wykorzystujący wszelkie dostępne instrumenty szarpano–strunowe,  stukano–membranowe, wciskano–klawiszowe, dmuchano–blaszane. Używa też gęby. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków. Realizuje spontaniczne projekty muzyczne solowo i w kooperacji z działaczami
wszelkich sztuk (muzykami, tancerzami, performerami) Projekty w które jest/był zaangażowany to: Dźwięk-Bud, Bogowie, B.I.E.D.A, Prząśniczki, Midi Orchestra, 250KG, O.I , LoopAnsamble, GLM, Cia100, L.A.W. Komponuje muzykę z niewiadomych pobudek, ale zdarza się, że do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich. Założyciel małego labelu wydawniczego Nasze Nagrania, gdzie wydawane w niskim nakładzie, są własne i współ-muzykujących projekty. Lubuje się w muzyce improwizowanej i w prowadzeniu dźwiękowego dialogu z otoczeniem.  Zajmuje się również nagraniami terenowymi, szukając, nagrywając i wykorzystując w kompozycjach dźwięki otoczenia, miejsc, przemyśleń ludzi i ulotnych chwil. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3”. Jeszcze żyje