KONCERT
17.02.2016 l Alchemia l Kraków
start: 20:00 / wjazd: 15/20 zł

"Michał Dymny (gitara elektryczna) i Vasco Trilla (perkusja) spotkali się po raz pierwszy w 2012 roku w Alchemii podczas festiwalu Bezdroża, w związku z sesją nagraniową oraz koncertem grupy improwizatorów z Krakowa i Barcelony, co zaowocowało dwoma albumami opublikowanymi w hiszpańskim netlabelu Discordian Records. Rok później założyli duet grający muzykę swobodnie improwizowaną, z którym odbyli trasę po Europie oraz nagrali płytę, wydaną niedawno nakładem brytyjskiego wydawnictwa FMR Records.

Koncert, który odbędzie się w Alchemii 17 lutego z jednej strony promuje ukazanie się nowego albumu Cave Canem, z drugiej stanowi okazję do posłuchania zespołu w składzie rozszerzonym o basistę Rafała Mazura, ważną postać dla sceny muzyki swobodnie improwizowanej." - Alchemia


Perkusista i improwizator z Barcelony. Zaczął grę na perkusji w wieku dziewiętnastu lat. Początkowo skupiał się na progresywnym rocku i metalu, później zainteresował się muzyką indyjską, afrykańską, jazzem i swobodną improwizacją. Tworzył muzykę różnych gatunków, od popu przez jazz po death metal. Obecnie wykorzystuje niekonwencjonalne techniki gry na perkusji, będąc zaangażowany w scenę free-improv. Koncertuje wraz z różnymi projektami na terenie całej Europy. Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia albumów, które zostały wydane między innymi przez wytwórnie: Cuneiform, Altrock, Discordian, Audition, El Negocito, Jacc, FMR. Do projektów z jego udziału zaliczają się: Boi Akih (an ethno-jazz band from the Netherlands), Planeta Imaginario (progressive jazz-rock) October Equus, The Oddvisers, Fine!, Mundo Flotante, Kaulakau/Cobla Sant Jordi, Filthy Habits Ensemble, Cows On Trees (a jazz-improv quartet z Susana Santos Silva and Kaja Draksler), Balimonster (an impro-ethno duo with Angel Ontalva), Yedo Gibson-Vasco Trilla duo, Outerzone (jazz-core), Reptilian Mambo (mambo free rock), Liba’s Traum, etc.
Muzyk-improwizator i filozof. W różnych składach wydał kilkanaście albumów w wytwórniach: Not Two Records (Ensemble 56, Mazur Neuringer Duo), Insubordinations, DTS Records, AudioTong, For Tune Records i Clean Feed. Współpracował z muzykami światowej sceny free improvisation: Keir Neuringer, Raymond Strid, Liudas Mockunas, Mikołaj Trzaska, Balazs Pandi, LaDonna Smith, Misha Feigin, Frederic Blondy, Lisa Ullen, Charlota Hug, D’incense, DD Kern, Susana Gartmayer, LeQuan Ninh, Zsolt Sores, Agusti Fernandez.
Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała Mazura swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. W swej praktyce muzyka-improwizatora i na drodze do osiągnięcia mistrzostwa w niej, Rafał studiuje filozofię chińską (Instytut Filozofii UJ), czyniąc z daoizmu mocną podstawę do osiągnięcia postawy improwizatora. Od 7 lat aktywnie trenuje taoistyczną sztukę walki TaiJi Quan Chen, uważając za chińskimi filozofami i mistrzami sztuk walki, iż najważniejszy w kwestii kreacji spontanicznej oraz adekwatnej reakcji na nieprzewidziane sytuacje (sytuacje improwizacji kolektywnej) jest stan umysłu.
MICHAŁ DYMNY
Michał Dymny jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projektach o nazwie „Entropy” oraz „Process – Laboratory of Intuition”.Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach: Sacrum Profanum 2013 (jako Adrian Utley Guitar Orchestra), Audio Art 2006 (& Hans van Koolwijk, Hans van Eck) i 2009 (& Herman Müntzing), Unsound 2006 (& Emite), Sound Exchange (& Daniel Matej, Miro Tóth, Edgars Rubenis, Arturas Bumšteinas), Ars Independent 2014 (& Marcin Oleś, Adam Pierończyk, Marek Chołoniewski, Czet Minkus, Józef Skrzek), Jazz nad Odrą 2015 (& Wojciech Konikiewicz, Bronisław Duży), PAFME Festival 2006 (& Miho Iwata, Rafal Mazur, Tomek Choloniewski), Laboratorium Intuicji 2008 (& Hideo Ikegami) i 2009 (& Raymond Strid), Paprika Jam – festiwal improwizacji 2006 (& Sőrés Zsolt), 2nd RELATIVE (CROSS)HEARINGS FEST w Budapeszcie (& Dóra Attila, Rafał Drewnian), Musica Electronica Nova 2011, Festiwal Muzyki Filmowej 2014, International Performance and Grave Music Festival 2007 w Szentendre, Art-Camp 2008 w Jászberény i innych.W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art (gośćmi byli m.in. Noël Akchoté, Martin Küchen, Ray Dickaty).
Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, jest współzałożycielem Instytutu Intuicji – grupy zajmującej się intuitywnymi i indeterministycznymi formami tworzenia muzyki, współtworzy zespoły Nucleon (& Aleksander Papierz, Jakub Rutkowski, Tomek Głuc) i HiQ (audiowizualny projekt Aleksandra Janickiego), grywa w Cracow Improvisers Orchestra (założonej przez Paulinę Owczarek) oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając między innymi w grupie Sound Ensemble (& Piotr Żyła). Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.