PERFORMANCE / KONCERT
15.02.2016 l BAL l Kraków
start: 19:30 / wstęp: 10 zł


/link FB/

W poniedziałek zapraszamy na 5. spotkanie z improwizacją oraz rozmowę z twórcami projektu Regarding The Artist!

"Duety o zmierzchu", performensy improwizowane z udziałem świetnych muzyków i tancerzy, to obecnie jedyny cykl w Krakowie poświęcony tej formie sztuki. Zobaczymy dwa duety: Michała Dymnego (gitara) z Małgorzatą Haduch (taniec) oraz Sławka Pezdy (saksofon) z Iradem Mazliahem (taniec). 

Irad, urodzony w Kanadzie, z pochodzenia jest Izraelczykiem mieszkającym w Polsce. Po długim czasie prób i oczekiwania, nareszcie dotrze do Balu w poniedziałek, by podzielić się swoją wizją tańca i pasji, jakiej poświęcił karierę zawodową. Irad jest jedną z najciekawszych postaci świata tańca, która zdecydowałą się na rozwijanie swojego życia zawodwego w Polsce.

Sławek Pezda, krakowski saksofonista, wystąpi w cyklu Duetów o Zmierzchu po raz pierwszy. Jest nieobliczalny, tak, jak Irad, dlatego ten duet będzie chyba wybuchowy!!

Michal Dymny, w improwizowanych performensach, spotkał się z Gosią Haduch już wielokrotnie. Ich duet miał do tej pory specyficzny charakter - dwie silne osobowości kreują na scenie dwa światy, które przenikają się w nieoczywisty sposób. Dynamiczna i przejmująca gra Michała napędza machinę ruchu, taniec rzeźbiący przestrzeń w kaskadzie otulających dźwięków. 

Poniedziałkowy wieczór zakończy rozmowa z Anią i Wiktorią, które stworzyły projekt Regarding The Artist. W narzuconej sobie dwutygodniowej dyscyplinie, autorki przedstawiają, w formie eseju i w połączeniu z fotograficznym zapisem, Świat Artysty. Do tej pory ukazało się 8 eseji, w przygotowaniu jeszcze 92! O motywach projektu oraz kulisach powstawania zrealizowanych już historii opowiedzą w rozmowie z publicznością. 

Nie przegapcie tego spotkania w Balu!