KONCERT / IMPREZA
12.02.2016 l Prepar l Katowice
start: 22:41 / wstęp: ???

/link FB/

 OJUN
Projekt improwizowanej elektroniki, na który składają się manipulacje samplerowymi repetycjami i nagraniami terenowymi z krain postsowieckiej północy i wschodu. Ojun to duet Adama Frankiewicza (Grupa Etyka Kurpina) - laptop, elektronika i Adriana Piaseckiego (Aggtelek) - efektory, elektronika, ect. Punktem wyjścia działalności Ojun są surowe, hałaśliwe dźwięki, zbijane w transową strukturę i poddawane ciągłej obróbce w czasie rzeczywistym, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów i srogą rzeczywistością północnej Rosji. Coroczne wyprawy do Murmańska od trzech lat zasilają bibliotekę sampli Ojuna. Jako tape project występowali na takich festiwalach jak Up To DateMagnetofonKn Fest, oraz gościnnie w teatrach. Na na jesieni tego roku planowana jest premiera ich pierwszego albumu w kasetowym labelu Pointless Geometry.
 KEPA YEW
Piotr Cisak - Pochodzi z Gdańska (wyłączając 4-letni epizod w Krakowie). Organizator cyklu Prima-Materia, wspiera i promuje niezależne talenty z pogranicza muzyki eksperymentalnej, którą też produkuje. Jako dj miksuje melodyjną, refleksyjną i hipnotycznie szeroko pojetą elektronikę.
Organizował lub grał u boku takich artystów jak: Jan Jelinek, Aidan Baker, Leah Buckareff, Nadja, Mathias Delplanque, Plaid, Martyn, William Basinski, Andy Stott, AnD, Loscil, Talvihorros, Iroha, Dadub, Milton Bradley, Jacaszek. Wystąpił również na Festiwalu Audioriver 2012, Ambient Park 2012, VII After Party Tauron Nowa Muzyka. Jesienią 2014r wydał materiał dla death Carnival z francuskiej Nicei , razem z Olga Szymula i Pawłem Oleksińskim.
❒ PIOTR KUREK
Piotr Kurek to zamieszkały w Warszawie muzyk, multiinstumentalista autor projektu Piętnastka, Heroiny i kilku albumów wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica. Współpracował z licznymi muzykami i teatrami, m.in. z Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Koncertował na festiwalach w kraju i zagranicą. Kurek świadomie nawiązuje do najważniejszych muzycznych zjawisk przełomu lat 60-tych i 70-tych nadając im aktualny kontekst, jednocześnie unikając wyraźnej klasyfikacji. Cechą charakterystyczną jego utworów jest hipnotyczny rytm oraz bardzo bogate, pełne niuansów, brzmienie instrumentów klawiszowych.Piotr Kurek to także jeden z współtwórców Brutażu i kurator imprez Smutaż, poniekąd parodiujących tę pierwszą, na których usłyszycie najbardziej depresyjne piosenki tego świata. Nowym projektem artysta daje upust swojej fascynacji post-punkiem i brudem DIY house, jaki znamy z L.I.E.S. czy LA Club Resource, ale również amatorskim funkiem i muzyce syntezatorowej. Już wkrótce stołeczne Dunno wyda debiutancki album Heroin "Ahh-Ohh" na winylu, wcześniej jeden utwór pojawił się na kasetowym samplerze tej wytwórni. Premiera płyty planowana jest na jesień 2015.