KONCERT
15.01.2016 l Macondo l Wrocław
start: 19:00 / wstęp: 10 zł


/link FB/

HYBRIDA CONCLUSIO
Zespół założony w 2008 w Oradei, gdzie spotkali się przypadkiem ojcowie-założyciele tego kultowego składu, czyli Michał Rupniewski (obecnie: skrzypce, klarnet) i Paweł Sokołowski (obecnie: saksofony, zurna, kieszonkowy klarnet). Następnie zespół odbywał próby w bloku na ulicy Łagiewnickiej, na granicy nowych i starych Bałut w mieście Łodzi. Nazwa pochodzi z filozofii Gottfrieda W. Leibniza, jednego z najtęższych umysłów wszech czasów. Zespół zagrał niewiele koncertów i prawie każdy w innym składzie, w Macondo usłyszymy swobodne improwizacje składu pierwotnego. Muzycy tworzący Hybrida Conclusio aktywnie działają na krajowej scenie muzyki improwizowanej, od 2012 organizują w Łodzi festiwal Musica Privata, krzewiąc, m.in., kulturę swobodnej improwizacji i niewymuszonego uśmiechu.
MICHAŁ RUPNIEWSKI
Jeden z ostatnich ludzi, którzy zdawali starą maturę, filozof i prawnik. Tradycyjna i przeładowana formacja intelektualna z pewnością wpływa na styl gry. Gra na skrzypcach i (ze zmiennym szczęściem) na klarnecie. Chełpi się, iż wykonuje "muzykę prywatną", a także organizuje festiwal tejże muzyki. Aktywny w zespołach Dźwięk-bud i Hybrida Conclusio.
PAWEŁ SOKOŁOWSKI
Improwizator grający na instrumentach dętych drewnianych, głównie saksofonach. Jest współzałożycielem improwizujących zespołów: Dźwięk-Bud i Hybrida Conclusio. Aktywnie uczestniczy w organizowaniu wydarzeń na łódzkiej scenie muzycznej. Jest współodkrywcą idei muzyki prywatnej, a od 2012 roku organizatorem kolejnych edycji festiwalu Musica Privata. Interesuje się przyrodą i wycieczkami (najlepiej do miejsc, w których diabeł mówi dobranoc). Z wykształcenia jest humanistą - ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Łódzkim, a teraz samotnie rozwija wiedzę.