KONCERT
22.01.2016 l Wrocławskie Neony l Wrocław l www.biedopad.pl
start: 20:00 / wjazd: 15 / 20 zł


BIEDOPAD PREZENTUJE:

CENTRALIA / WILHELM BRAS /
MACIEK SIENKIEWICZ / NAPHTA / STULIN


Projekt muzyczny Pawła Starca, poruszający się w rejonach analogowego techno, ambientu czy noise, oparty o możliwości uproszczonych generatorów i modulatorów. Wynika z fascynacji peryferiami kultury, efektami gitarowymi i Telewizyjnym Biurem Śledczym. W październiku zadebiutował w BDTA kasetą „Discipline", chwilę wcześniej pojawił się na wydanej przez Jasień składance zatytułowanej "Kaleidofon". Oprócz działań pod szyldem Centralia, współtworzy również duet Mazut.
Pod pseudonimem Wilhelm Bras kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński, postać szeroko znana w wąskich kręgach miłośników brzmień ekstremalnych, autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy syntezatorów analogowych. Przekuwa swe niszowe doświadczenia w nieco bardziej przystępną i zrytmizowaną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i wybujałe, choć surowe brzmienia.


Pojawienie się repetytywnych sekwencji uchyla furtkę do organicznego świata sprężystych hałasów, karkołomnych wolt i zgrzytów, zaprzęgniętych do ostrej, często densflorowej jazdy. Pod pseudonimem Wilhelm Bras wydał w 2013 roku album Wordless Songs By The Electric Fire wplatając w szorstką, awangardową tkankę zrytmizowane wątki taneczne przy użyciu syntezatora analogowego własnej roboty. Na wydanym w tym samym roku pod własnym nazwiskiem albumie When Attitudes Become Form #1, eksplorował pogłos olbrzymiego, postindustrialnego silosa dawnej cementowni. Występuje też pod mianem Lautbild.


W ciągu ostatniego roku zagrał niemal 30 koncertów m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Budapeszcie, Kijowie, na festiwalach Unsound, Nowa Muzyka, Phono, LDZ i in. . Najnowsza płyta VISIONARIES & VAGABONDS ukazała się w marcu 2015. Jest płytą niezwykle przebojową i afirmatywną, pomimo całej swej brzmieniowej brutalności. Szybkie tempa, dynamicznie zmieniająca się dramaturgia, dźwiękowy hiperrealizm, a co za tym idzie fizyczna odczuwalność muzyki powodują, że płyta Wilhelma Brasa emanuje wysokooktanową mocą, wobec której trudno pozostać obojętnym.MACIEK SIENKIEWICZ
Organizator imprez, dziennikarz, muzyk, jeden z najstarszych stażem polskich DJów, postać od 20 lat obecna na scenie oraz promująca nowoczesną sztukę dźwięku. Pod różnymi aliasami uczestniczył w niepoliczonej ilości projektów poczynając od początku lat 90. Poza graniem z płyt, koncertował grając improwizowany noise, tworzył muzykę do krótkich filmów i uczestniczył w wielu projektach artystycznych/galeryjnych na całym świecie. Grać zaczął w pierwszej połowie lat 90, współprowadząc (wraz z obecnym DJ 600V) imprezy w warszawskich klubach Alfa i Hybrydy. Od tego czasu grał zarówno na paradzie techno w Paryżu, jak i artystycznym festiwalu w Meksyku, w chicagowskich klubach i białoruskim Pałacu Młodzieży. Ilustrował muzycznie projekty artystyczne i krótkie filmy (m.in. współpracując z Agnieszką Brzeżańską, Maurycym Gomulickim czy Piotrem Wyrzykowskim), współtworzył artystyczny kolektyw C.U.K.T., grał na żywo eksperymentalną elektronikę z m.in. Jackiem Staniszewskim, Anną Zaradny, Zbigniewem Karkowskim, Ignazem Schickiem czy swym utalentowanym bratem Jackiem.NAPHTA (DJ-set)
Wrocławski producent, DJ, radiowiec i remikser. W poszukiwaniu oryginalnego brzemienia nie waha się przed niczym czerpiąc z brzmień rodem z Detroit, disco, funku, footworku, spuścizny Sun Ra i klimatów tropikalnych. Wydaje na winylach w wytwórniach w kraju i za granicą (Transatlantyk, Studio Barnhus, OMENA, FASRAT). Jego bieżące muzyczne zainteresowania można śledzić w audycji "Purpurowe rejsy" wrocławskiego Radia LUZ.
 JAN STULIN (DJ-set)
Dziennikarz muzyczny i DJ, który między bity przemyca chwytliwe melodie, skryte pod kocem różnorodnych house'owych brzmień. Uzbrojony w pulsujący groove zabiera w taneczną podróż - od syntezatorowych lotów w nieznane aż po nurkowanie w plemiennym kotle.