by Paulina Oknińska
TARGI / SPOTKANIE / DYSKUSJE/ WARSZTATY/ KONCERT
24.05.2015 l V9 l Warszawa
start: 13:00 / wstęp: FREE

Zapraszamy na drugą edycję zinefestu DRUKUJ! W niedzielę, 24.01 od godziny 13:00 zapraszamy na całodniowy Zinefest Drukuj! połączony z panelem dyskusyjnym i koncertem.

papiery ◉ plakaty ◉ ziny ◉ druki ◉ książk i◉ artbooki ◉ sito ◉ DIY ◉ selfpublishing◉ spotkania/dyskusje ◉ warsztaty ◉ koncerty

W programie:
targi i stoiska ● g.13:00-17:30 ● 
panel duskusyjny połączony z wykładami
⦿ prezentacja SitoZina Półsen z sobotnich warsztatów (tylko dla wcześniej zapisanych uczestników)
◦ vegan hamburgery
⨀ lo-fi dźwięki i koncert zespołu Cukier


WYKŁADY ● g.18:00 ●

Piotr "Pietia" Wierzbicki opowie o fanzinie "QQRYQ",który ukazywał się w latach 1985 - 1993
Michał Chojecki z Oficyny Peryferia opowie o książkach, o tym, w jakich technikach można je tworzyć i o prowadzonych przez Oficynę warsztatach introligatorskich
⦿ Ewa Behrens, Katarzyna Zolich i Katarzyna Legendź opowiedzą o wydawnictwie Paper Beats Rock, o działaniach związanych z selfpublishingiem i bibliotece photobooków - Photobook Club Poland.


KONCERT ● g.20:00 ● 

Cukier w składzie:
Michał Kasperek – perkusja, obiekty
Piotr Mełech – klarnety, elektronika
Łukasz Kacperczyk – Ciat-Lonbarde Tetrax, Macumbista Benjolin, karimba, obiekty

CUKIER
Cukier to zespół zagadka. Jak dotychczas mało kto o nim słyszał. Zagrał zaledwie trzy koncerty, ale po każdym z nich muzycy zarzucani byli propozycjami kolejnych koncertów i publikacji nagrań. Wygląda na to, że wszyscy kochają Cukier, choć jego słodycz nie jest wcale taka oczywista. Cukier to mikstura trzech równoważnych żywiołów: Piotr Mełech (Sounds of the Night Sky, Warsaw Improvisers Orchestra, Enterout Trio, Tsigunz) na efektach i klarnetach, Łukasz Kacperczyk (Sounds Of The Night Sky, Warsaw Improvisers Orchestra, Bouchon d’Oreilles, Paper Cuts) na syntezatorze modularnym i jego pochodnych oraz Michał Kasperek (Infant Joy Quintet, Lounge Ryszards, Retarders Trio, Małkowski/Wójciński/Kasperek Trio) na perkusji i przedmiotach. Muzyka i brzmienie Cukru łączą w sobie tradycję elektroakustycznej awangardy z freejazzowym nieskrępowaniem i bolesną siłą noise’u. Przekonajcie się sami! W grudniu 2015 w labelu Pawlacz Perski ukazała się kaseta Cukru pt. "821".