FILM / SPOTKANIE
09.01.2016 l Centrum Amarant l Poznań
start: 20:00 / wstęp: FREE

/link FB/

Pokaz chyba najsłynniejszego chyba filmu AkermanJeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles” połączony z odsłuchem “Trilogie de la mortRadigue. Fantazja o tym, co by wyniknęło ze spotkania tych dwóch wybitnych artystek. Okazja do zastanowienia się nad znaczeniem czasu w sztuce i odczucia efektu długiego trwania. Z wprowadzeniem Rafała Koschanego i Piotra Tkacza.
RAFAŁ KOSCHANY
Polonista i filmoznawca, doktor nauk humanistycznych w zakresie komunikacji społecznej i nauk o poznaniu, adiunkt w Zakładzie Semiotyki Kultury Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor książki "Przypadek. Kategoria artystyczna i egzystencjalna w literaturze i filmie" (Wrocław 2006) oraz artykułów publikowanych w pracach zbiorowych i czasopismach naukowych (m.in. „Kwartalnik Filmowy”, „Przegląd Kulturoznawczy”, „Poznańskie Studia Polonistyczne”), współredaktor kilku prac zbiorowych (ostatnio – "Musical. Poszerzanie pola gatunku", Poznań 2013). Swoje zainteresowania badawcze skupia na teorii interpretacji oraz pograniczu literaturoznawstwa i filmoznawstwa.


 PIOTR TKACZ
Publicysta, organizator, didżej, improwizator, pomysłodawca cyklu "Historie muzyki" Gra przede wszystkim na gramofonie przy użyciu przedmiotów, czasem stosując tylko przedmioty, codziennego (nie)użytku, a zdarza mu się też wykorzystywać winyle. Współtworzy następujące grupy / projekty / zespoły: Kurort (2008) z Pawłem Bukowskim (gitara basowa) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami). W tym samy roku rozpoczął działalność Revue svazu českých architektů z Hubertem Wińczykiem (generator fal sinusoidalnych).Mikołajem Tkaczem tworzy dwa duety, Radioda oraz Tkacze (2013). Stupor z Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) i Fryderykiem Liskiem (komputer), Lata z Maciejem Maciągowskim (syntezator analogowy), Ryzykowna wyprawa batyskafem (2013) z Patrykiem Daszkiewiczem (elektronika, taśmy) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) oraz  Tirips (2013-2014) z Aleksandrą Grünholz (laptop). Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne. Nagrywał m.in. z Alice Hui-Sheng Chang, Hermanem Müntzingiem, Pascalem Battusem i Seijim Morimoto.


Razem z Patrykiem Lichotą współprowadzi Audiosferę w Radiu Afera. Współorganizuje festiwal FRIV, a także wiele koncertów, pokazy filmowe, pogadanki, spotkania itp itd. Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Oslo, Ostrawie, Pradze i chciałby jeszcze gdzieś. Jego teksty ukazywały się między innymi w "Dwutygodniku", "Glissando", "2+3D", "Fragile", "HIS Voice". Z wykładami gościł w toruńskim Kulturhauz i Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a w poznańskim HAT Center prowadził spotkania dotyczące "Sonic Warfare" Steve'a Goodmana.