KONCERT
04.02.2016 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 złIMPRO MITING

NOWACKA / MAOTA
/link FB/

Z nową siłą wkraczamy w luty. W lutym będziemy spotykać się co tydzień. 4 lutego 2016 Impro Miting numer szesnaście. Duet Antoniny Nowackiej i Michała Maoty. Zapraszamy." - Impro Miting


Saksofon tenorowy. Muzyk improwizujący, szukający w muzyce jakości dusznych i transowych. Grał w Volno pod wodzą Norbulla i w DK3M. Aktualnie najczęściej gra z Michałem Kasperkiem, Natanem KryszkiemLounge Ryszards, uczestniczy w Impro Mitingach i w Warszawskiej Orkiestrze Improwizatorskiej.
ANTONINA NOWACKA
Wokalistka, artystka wizualna, zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu oraz jego korelacją ze stanami umysłowymi, zjawiskami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co łączy w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Oscylują one wokół muzyki dawnej - pieśni religijnych, antycznych oraz opery. Eksperymentuje z elektroniką, dźwiękami aparatu mowy, mową bez słowa, nastrojami. Z siostrą Bogumiłą Piotrowską od 5 lat współtworzy zespół audiowizualny WIDT (Who Invented Double Tap), improwizacje na głos, elektronikę i analogowe wizualizacje. Współgra z Warsaw Improvisers Orchestra oraz w pomniejszych składach z poszczególnymi jej członkami: Natanem KryszkiemOlgierdem Dokalskim (Potala), Piotrem Dabrowskim (PAELI***ZUN), współpracuje z zespołem kIRk (Olgierd Dokalski / Paweł Bartnik / Filip Kalinowski), udziela się w progresywno-ambientowym projekcie Heliocentrism. W 2015 roku w wydawnictwie Pointless Geometry ukazała się 40- minutowa kaseta VHS projektu WIDT.