KONCERT
15.01.2016 l Alchemia l Kraków
start: 20:00 / wjazd: 25/30 zł
"Kristen zagrają w Alchemii w swoim nowym składzie, z Maćkiem Bączykiem – muzykiem znanym z Małych Instrumentów, a wcześniej z Robotobiboka. To z nim nagrali entuzjastycznie przyjętą „The Secret Map” (Endless Happiness Records 2014), która niedawno wyszła również na winylu (w wersji czarnej i przezroczystej). W sierpniu 2015 Gusstaff Records wydał zremasterowaną wersję wyciszonej i pięknej płyty KristenStiff Upper Worlds” z 2002 roku. CD z tym materiałem będzie dostępny na koncercie w Alchemii.

Koncert będzie okazją do przetestowania najnowszych pomysłów Kristen, wymyślonych w kwartecie, które zespół planuje nagrać i wydać jesienią 2016. Warto wybrać się na koncert, by doświadczyć surowego piękna Kristen, zespołu, który jakby od niechcenia wyprowadza na niespokojne wody, budzi żywioły, a potem z równą łatwością wraca do bezpiecznej przystani." - Alchemia


 KRISTEN
To szczecińskie trio, założone prawie 20 lat temu przez Mateusza RychlickiegoMichała Bielę i Łukasza Rychlickiego. Niełatwo opisać jego muzykę, można spróbować użyć do tego określeń takich jak "post rock", "math rock", "noise" albo "rock niezależny", ale w obliczu ich oszczędnego brzmienia, bogatych melodii, stale ewoluującej myśli muzycznej i nieprzewidywalności wszystkie te metki tracą na znaczeniu. W ciągu 14 lat wydali 6 albumów (z czego jeden mini); koncertują rzadko, ale zawsze w doborowym towarzystwie - z DeerhoofMelt Banana, albo postaciami takimi jak Maciej CieślakKonrad Smoleński czy Candelaria Saenz Valiente. Mateusz gra w składach free-jazzowych, Łukasz improwizowano-hałaśliwych, Michał pisze ciche i piękne piosenki. To wszystko jest w Kristen. Najnowsza płyta z udziałem Macieja Bączyka, 'The Secret Map' została wydana w 2014 w labelu Endless Happiness.