Fot. Regarding the Artist
PERFORMANCE / KONCERT / TANIEC
01.02.2016 l BAL l Kraków
start: 19:30 / wstęp: FREE


FREEJAZZOWY PERFORMANS TANECZNY

/link FB/

"1 lutego zapraszamy na kolejny free jazzowy poniedziałek. Tym razem okazja jest niebywała, ponieważ wystąpią gościnnie Ola Łaba i Wojtek Łaba, tancerze Pracowni Fizycznej z Łodzi. Zagra z nimi Tomek Chołoniewski na perkusji i na garnkach, ale swoich : )
Olę i Wojtka możecie podglądnąć w trailerze Soul Project PL spodziewamy się, że w Balu będzie równie pasjonująco! Poniedziałkowe występy to improwizacje, które łączą muzykę na żywo z tańcem współczesnym. Zapraszamy!" - Bal
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Grał na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wieloma muzykami (m.in. John Butcher, Phil Minton, Frederic Blondy, John Edwards, Le Quan Ninh, Włodzimierz Kiniorski, Krzysztof Knittel, Jean-Herve Peron, Tomasz Stańko, Yuri Yaremchuk). Występował również spektakl "Testament Optymisty" w reżyserii Dominiki Knapik w krakowskim teatrze "Łaźnia".Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek oraz muzyki do spektaklu "Teatr Anatomiczny" Teatru Tańca "Amareya". Na co dzień uczy gry na perkusji w szkole I i II stopnia w Krakowie. Prowadzi również warsztaty muzyczne na Uniwersytecie Dzieci. Nakładem wydawnictwa Mathka wydał solową płytę „un”, a w duecie z Denisem Kolokolem cd „Sympli Romatikó”. Ostatnio nakładem wydawnictwa ForTune records ukazała się płyta zespołu P.U.R. Ensemble z udziałem muzyków z Polski (Tomek Chołoniewski, Krzysztof Knittel, Maciej Staszewski), Rosji (Alexey Kruglov) i Ukrainy (Yuri Yaremchuk).