KONCERT / IMPREZA
08.01.2016 l Prepar l Katowice
start: 21:00  / wstęp: 10 zł/link FB/
❒ kIRk
To zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczeniagatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością. 


Progresywne myślenie i rewolucyjne podejście międzymiastowego składu docenili między innymi lider Swans Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFFOpen'er czy Satta Outside.

Twarde, elektroniczne bity osadzone w organicznej strukturze. Rozedrgana trąbka wybrzmiewa wspólnie z chropowatymi skreczami. Techniczna dokładność splata się z jazzowym wolnomyślicielstwem i hip-hopową bezkompromisowością. Każdy ich koncert to continuum dźwiękowe. kIRk wpierw buduje rozedrganą przestrzeń, by móc potem deformować ją i przeistaczać w coraz to nowe kompozycje. Chodzi o poszerzenie granic ekspresji, o scalenie brzmienia syntetycznego i organicznego.

 

> Dyskografia:
Hitch Hike Fuckerzzz (Neue Heimat 2004)
Droga na Ostrołękę (Noodles Institute of Technology 2005)
Pitchy Pitch (Coin Operated 2006)
Na ramię broń (Ghettofuck 2007)
Karton+ (Ghettofuck 2007)
About Simple Things (16 Wersów 2009)
Msza święta w Brąswałdzie (InnerGuN 2011)
Pył (Memories of the Ghost 2012)
Zła krew (InnerGuN / Oficyna Biedota 2013)
III (Asfalt Records 2015)

❒  GAAP KVLT 


Zna się na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie bas, ambientalne drony i pustynny wiatr. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza miesza z mroźnym uczuciem niepokoju. Nieprzewidywalny i bezkompromisowy. Sprowadza spokój by za chwilę przemienić go w totalny chaos. Na koncie ma kasetę „Inconnu”, dwie EP-ki oraz debiutancki album „Void” wydany w barwach wytwórni MontypeRec. W roku 2015 nakładem wytwórni Zoharum ukazała się składanka ‘Circuit Intégré Vol. 1.’, na której znalazły się cztery nowe kompozycje artysty.

❒  OLIVIA


Olivia aka Olivia Ungaro jest na scenie polskiej muzyki elektronicznej od 10 lat. Wraz ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Wspólnie mają imponującą kolekcję płyt winylowych z wieloma perełkami, o których posiadaniu wielu kolekcjonerów może tylko marzyć. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę elektro i ciepło muzyki house. Olivię inspiruje Detroit wraz z twórcami sceny detroit techno (Mike Mad BanksJeff MillsRobert HoodJuan AtkinsScan 7) oraz holenderska scena muzyczna spod znaku CloneCremeBunkerViewlexx i Rush Hour. Razem z Chinon i Kinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.❒ KINZO CHROME (Radar/ Recognition)

 

❒ MAREK NALIKOWSKI
DJ i producent lubujący się się w polirytmicznych strukturach, hipnotycznych ostinatach i atonalnych teksturach. Najnowsze wydawnictwa przeplata z zapomnianymi perełkami i klasykami, najchętniej podczas dłuższych setów. Prowodyr cyklu TUMULT.