KONCERT
15.12.2015 l Mózg Powszechny l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 15 zł


JĘDRZEJ ŁAGODZIŃSKI


OLE MOFJELL
/link FB/


Jędrzej Łagodziński – saksofon tenorowy i Ole Mofjell – perkusja to polsko-norweskie duo o potężnym akustycznym brzmieniu. Ich muzyka to strumień czystej bezkompromisowej eksploracji improwizacyjnych. Zderzenie dwojga muzyków, kierujących się intuicyjnością oraz prymarną fizycznością wyzwala muzykę tętniącą ogromną energią. Muzycy są w trasie po Norwegii, Niemczech i Polsce.
OLE MOFJELL (NO)
Urodzony w 1990 roku norweski perkusista, znany między innymi z kwartetu Morning Has Occured, z którym wydał płytę o tym samym tytule w 2014 roku, i koncertował w całej Europie. Wraz ze swoją dziewczyną, Natalie Sandtorv tworzy duet 'Not On The Guest List'. Udziela się również w projektach: 'Brute Force' (płyta 'Brute Force' w 2014 roku), 'One Out Of Town' i w duecie 'Tysk Impro', który tworzy z trębaczem Erikiem Kimestad Pedersen. W 2015 roku wydał swój pierwszy solowy album. Ukończył konserwatorium muzyczne w Trondheim. Obecnie mieszka i pracuje w Kopenhadze.
JĘDRZEJ ŁAGODZIŃSKI (PL)
Saksofonista i kompozytor związany ze sceną muzyki improwizowanej w Skandynawii i Polsce. Jego wyjątkowy sposób gry na saksofonie łączy w sobie dzikość i surowość improwizacyjnych eksploracji z brzmieniem pełnym ciepła i melodyjności. W Polsce znany przede wszystkim z projektu The Love And Beauty Seekers, z którym zagrał już ponad 30 koncertów w Europie. Jego muzyka koncentruje się na zagadnieniu szeroko pojmowanej miłości, czyli poszukiwaniu jedności, harmonii i zespolenia. Eksploruje to ujęcie muzyki w zespole LOVE, którego jest liderem. LOVE jednoczy silne muzyczne osobowości ze Szwecji, Danii i Polski. Obecnie mieszka w Kopenhadze.