IMPREZA / KONCERT
17.12.2015 l Znajomi Znajomych l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: FREE


LABORATORIUM #009

CONCEPT OF THRILL / MICHAŁ WOLSKI

BOUCHONS D'OREILLES
/link FB/

"Ostatnie w tym roku, dziewiąte spotkanie z cyklu LABORATORIUM – organizowanego przez Minicromusic Rec. oraz Znajomi Znajomych przy wsparciu Za Grolsch Kultury – upłynie pod znakiem "głębokiego eksperymentu". 

Tego wieczoru swoją muzyką uraczą nas:

Bouchons d'oreilles (fr. – zatyczki do uszu) to projekt, za którym stoją Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Jednym z jego głównych założeń jest balansowanie między improwizacją, kompozycją. Łukasz udziela się w szeregu projektów, m.in. Warsaw Improvisers Orchestra, Paper CutsCukier czy Modular String Trio i publikuje swoje nagrania w takich wydawnictwach, jak BDTA czy Wounded Knife. Mateusz działa solo jako Fischerle, współpracuje regularnie z Lechem Nienartowiczem (Porcje Rosołowe), Michałem Wolskim (Mech), Micromelancolié i innymi muzykami. Swoją muzykę wydaje m.in. w MonotypeRec., Further, Where To Now?, Minicromusic Rec., Chemical Tapes czy BDTA. Duet opublikował do tej pory jedno nagranie – split Bouchons d’Oreilles / Warsaw Improvisers Orchestra w Astral Spirits. Na początku przyszłego roku w wydawnictwie Farbwechsel pojawi się ich drugi materiał pt. "Idele".


Concept of Thrill to projekt projekt Pawła Zawadzkiego, który wcześniej występował jako Weld i dał się poznać od strony dynamicznego techno, wydając swoją muzykę choćby w Minicromusic Rec. Jako CoT zagląda w głębsze rejony rytmicznej elektroniki. Paweł odpowiada również – wraz z Dorotą Smyk – za projekt Lost In Ether oraz powstające właśnie wydawnictwo o tej samej nazwie (Lost In Ether rec.). CoT już raz występował w ramach cyklu LABORATORIUM – poprzednio zaprezentował wizję głębokiego, a przy tym energicznego techno, tym razem zaś, jak zapowiada, odwiedzimy wspólnie głębsze i cichsze rejony elektroniki.


O grunt dla twórczości artystów będących gośćmi dziewiątej edycji LABORATORIUM zadba Michał Wolski, kurator cyklu, twórca Minicromusic Rec., członek Technosoul, wydający dla Blank Slate, Eerie records czy International Day Off. Wkrótce jego nowe prace ukażą się nakładem takich wytwórni, jak choćby Recognition Records.Zapraszamy Was serdecznie!" - Laboratorium