KONCERT / PERFORMANCE / INSTALACJA / SPACER DŹWIĘKOWY
16-19.12.2014 l Baseny Inflancka l Warszawa
start: 12:00 / wstęp: 11/13 zł

KURORT MIEJSKI WARSZAWA: BASEN SPOŁECZNY

GRUPA ETC + VARDAN HARUTYUNYAN
/link FB/

Basen Społeczny to druga część Kurortu Miejskiego Warszawa - projektu realizowanego w ramach festiwalu Transkaukazja w Warszawie.

Historia ośrodka sportowo-rekreacyjnego Inflancka sięga roku 1967, kiedy powstał w tym miejscu pierwszy basen odkryty. Obecny kształt obiektu wraz z jego częściowym zadaszeniem to stanowiąca niecodzienne studium architektury wypadkowa różnych pomysłów na jego zagospodarowanie. 

Zaproszeni do projektu badacze i artyści z Polski i Armenii spróbują zmierzyć się z tym fenomenem, analizując akustyczne, społeczne i czysto funkcjonalne aspekty przestrzeni. Przygotowana przez nich interwencja zostanie usytuowana na terenie ośrodka, tak by sposób jej odbioru miał także charakter zmysłowy. Przypomni to historię tego miejsca, pozwalając równocześnie zapomnieć się w przyjemnościach letniego ekscesu na miejskim kąpielisku.

W ramach wydarzenia odbędą się także: specjalnie przygotowany perfomans dźwiękowy oraz warsztat badający lokalne struktury dźwiękowe.

PROGRAM:
16 grudnia, g. 12.00 – otwarcie instalacji dźwiękowych przygotowanych przez Vardana Harutyunyana oraz Grupę ETC

Instalacje będą czynne w dniach 16–19 grudnia w godzinach otwarcia ośrodka. Wstęp w cenie biletu wstępu do ośrodka. Uwaga: na basenie obowiązują stroje kąpielowe (wraz z czepkami). 

19 grudnia, g. 12.00 – warsztaty: soundwalk & found structures

Warsztaty składać się będą z dwóch części. Podczas pierwszej uczestnicy zajmą się eksplorowaniem pejzażu dźwiękowego ośrodka i rejestrowaniem nagrań, które będą mogli wykorzystać w trakcie drugiej części warsztatów, pokazującej jak w muzyce współczesnej dane, zdjęcia i nagrania stanowić mogą podstawę komponowania oraz wykonywania utworów. Zapisów należy dokonywać pod adresem: basenspoleczny@gmail.com, liczba miejsc ograniczona.

19 grudnia, g. 20.00 – koncert / performans: Vardan Harutyunyan i Grupa ETC na basenie, wstęp w cenie biletu wstępu do ośrodka, liczba miejsc ograniczona.

Koncepcja: Witek Hebanowski, Anna Czaban
Artyści: Vardan Harutyunyan (Armenia), Grupa ETC - Antoni Michnik, Anna Płonka, Maciej Ratajski, Krzysztof Sokół, Agnieszka Szostakiewicz (Polska)


VARDAN HARUTYUNYAN
Kompozytor, pianista, arysta pracujący z dźwiękiem. Tworzy muzykę elektro-akustyczną, improwizacje i instalacje dźwiękowe. Prowadzi warsztaty dźwiękowe w Armenii i innych krajach, gra w zespołach muzyki eksperymentalnej, zainteresowany w sztuce performatywnej.
❒ GRUPA ETC 
To powstała w 2009 grupa reserchersko – artystyczna, zajmująca się tradycją artystyczną neo-awangard, muzyki eksperymentalnej oraz sztuki intermedialnej. Skład grupy jest płynny. Współpracuje z różnymi instytucjami. W zależności od ich profilu organizuje wydarzenia o charakterze naukowym, popularyzatorskim lub artystycznym, starając się łączyć te perspektywy. W zeszłym roku Wydawnictwo Krytyki Politycznej wydało ich książkę pt. Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach.


Wstęp na wydarzenie wymaga zakupu jednorazowego biletu na basen. Cena 13 zł normalny/11 zł ulgowy Wejście na basen w dniach 16-19 grudnia (włącznie z koncertem 19 grudnia o 21:00) wyłącznie w klapkach oraz stroju kąpielowym i czepku (dotyczy osób, które planują wejść do wody). Osoby, które nie będą wchodzić do wody, zobowiązane są tylko do zmiany obuwia i pozostawienia płaszcza w szatni. Warsztaty są bezpłatne, a wejście na nie nie wymaga zmiany stroju.