fot. Karolina Jóźwiak
KONCERT
15.12.2015 l Pardon, To Tu l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 20 złDOMINIK

STRYCHARSKI

/link FB/


"Ostatni koncert roku jest zawsze szczególnym i wyjątkowym wydarzeniem. Dwa lata temu zagrał zespoł HERA, a w 2014 r. 'Warsaw Improvisors Orchestra'. W tym roku zagra wybitny muzyk, kompozytor, enfant terrible Dominik Strycharski Doministry, który tego wieczoru zmierzy się z twórczością legendarnego Erica Dolphy. Koncert będzie nagrywany i tym samym wydany jako pierwsza płyta solo tego nietuzinkowego artysty. Jest nam ogromnie miło, że będzie to miało miejsce w Pardon, To Tu. Zapraszamy bardzo serdecznie!

Oto pierwsza płyta solo tego twórcy. Tym razem tylko flety, ze swoją akustyczną mocą bez żadnych elektronicznych transformacji. Ale za to z całą swoją filozofią gry i wykorzystania tego instrumentu. Równie ważna jest sama treść tego działania – to muzyka legendarnego Erica Dolphy z którą zmierzy się Strycharski. Eric jest twórcą z którym ze wszystkich mistrzów jazzu czuje największe powinowactwo. Flety w tym kontekście są idealną opcją, oddającą wszystkie możliwe aspekty, niuanse i koncepcje wielkiego Erica. Flety potraktowane w bardzo rozszerzony, współczesny sposób. Mamy więc koncert który jest równocześnie nagraniem płyty live." - Pardon, To Tu


DOMINIK STRYCHARSKI
Polski kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. W każdej z uprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Koncertuje i nagrywa z prowadzonymi przez siebie zespołami Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall.Komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Jest jednym z niewielu flecistów prostych zajmujących się jazzem i eksperymentalną muzyką improwizowaną. Jest również jednym z pierwszych polskich wokalistów eksperymentalnych którzy włączyli do swojego warsztatu wykonawczego rozbudowaną elektronikę. Stworzył muzykę do bardzo wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk. Współpracował m.in. z Michałem Zadarą, Wojciechem Klemmem, Katarzyną Raduszyńską, Janem Peszkiem, Wojtkiem Urbańskim, czy Teatrem Bretoncaffe. Niedawno nakładem wytwórni ForTune ukazała się płyta Dominik Strycharski Core 6 zatytułowana „Czôczkò”.