KONCERT
13.12.2015 l Żarty Żartami l Łódź
start: 20:00 / wjazd: 25/30 złŚ C I A N K A

SKINNY GIRLS
/link FB/

"Mamy zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe wydarzenie muzyczne - długo wyczekiwany w Łodzi koncert Ścianki. Wyglądało to tak: w styczniu 2013 słuchowiskowy potentat Audioteka zamówił u zespołu ŚCIANKI muzykę do słuchowiska na podstawie powieści St. Lema “Niezwyciężony”. Słuchowisko miało premierę w maju i wkrótce okazało się bestsellerem. W 2015 członkowie ŚCIANKI przesłuchali nagrany materiał i wybrali dwie dwudziestominutowe całości. Jedna to ekstatyczna podróż przez rozgwieżdżony kosmos, druga to wyprawa zwiadowcza łazikiem wgłąb pustynnej planety. Premiera płyty planowana jest na 1 grudnia 2015. Płyta będzie dostępna wyłącznie w internetowym sklepie myshitinyourcoffee.com oraz na koncertach, podczas których ŚCIANKA zaprezentuje Niezwyciężonego na żywo, a które odbędą się w grudniu w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Lublinie i Łodzi."


ŚCIANKA
Kultowy polski zespół muzyki alternatywnej i legenda trójmiejskiej sceny - Maciej Cieślak (gitara, wokal, klawisze, instr. perkusyjne), Michał Biela (bas, głos), Arkady Kowalczyk (perkusja). Projekt powstał w 1994 w Sopocie i to oni w tamtym czasie przecierali wiele ścieżek współczesnej polskiej alternatywy, szeroko otwierali okno na światowe brzmienia i udowadniali, że u nas też mogą powstawać rzeczy wielkie. Ich styl jest trudny do zdefiniowania - łączy surową pre-punkową energię, rockowy odjazd, free jazzowe szaleństwo, rozmarzone ballady czy mini słuchowiska. Każda ich płyta jest inna, wyczekiwana z ogromną ciekawością i zawsze zaskakująca. Każda nagrana na analogowych taśmach. Każda otrzymała najwyższe noty w polskiej prasie muzycznej. Tym razem też nie będzie inaczej. A wszystko zaczęło się od ich pierwszego albumu "Statek kosmiczny" z 1998 roku, który okazał się jednym z najlepszych debiutów w historii polskiego rocka. Płyta emanowała świeżością, bogactwem pomysłów oraz niezwykłą energią, przeplatając zwarte struktury piosenkowe hałaśliwą improwizacją czy krótkimi utworami instrumentalnymi, i szybko stała się jednym z polskich arcydzieł muzyki rockowej w ogóle. Choć początki Ścianki były inspirowane dokonaniami Velvet Underground i Sonic Youth, obecnie zespół lubi się poruszać w rozmaitej stylistyce, choćby w muzyce ambientowej i kontemplacyjnej.
SKINNY GIRLS
Chudzinki to jednoosobowy projekt Maćka Sławskiego (znany także z duetu JHS137.9) grający soundtracki do nieistniejących filmów o poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i staraniach, by stać się lepszym człowiekiem. Strzępki ładnych melodii i chropowate faktury skąpane w warstwach pogłosów i szumów, trzymane w ryzach przez rytm, który porządkuje te chwilami bardzo abstrakcyjne kolaże dźwiękowe. Od czasu debiutanckiego „If I Am What You Want Sometimes” z 2013 roku pojawiło się kilka mniejszych i większych wydawnictw. Najważniejsze tematy: miłość w czasach post-kultury, niskokaloryczna dieta i górnolotne idee, daleko z betonu świat. Stare dobre czasy, one nigdy już nie wrócą.