KONCERT
09.12.2015 l Śródmiejski Ośrodek Kultury l Kraków
start: 20:00 / wstęp: FREE

partytury codzienności" / to się nie uda
Zapraszamy na kolejną muzykoterapię organizowaną wspólnie ze Stowarzyszeniem Fragile i Śródmiejskim Ośrodkiem Klutury, tym razem w dwóch odsłonach. W pierwszej Michał Górczyński i "Partytury codzienności", w drugiej części wieczoru "To się nie uda".

„Partytury codzienności” to edukacyjno-artystyczny happening solowy klarnecisty Michała Górczyńskiego. Występ będzie pierwszą w Krakowie prezentacją idei z pogranicza muzyki 
współczesnej, improwizacji, warsztatów rozwoju osobistego, terapii i edukacji – opisywanych przez artystę w felietonach z cyklu „Formy. Naturalna multimedialność” publikowanych od 
kilku lat w kwartalniku „Fragile”


MICHAŁ GÓRCZYŃSKI
Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne („Zróżnicowanie” dwa fagoty i klarnet, „Rondo a la krakowiak” na wrzeszczącego pianistę i klarnet basowy, „Malowanie” na dwa klarnety, fagot, kontrabas i śpiew, „Suita w stylu żydowskim” na klarnet, skrzypce i kontrabas oraz cykle utworów inspirowane językami świata na skrzypce, klarnet i wiolonczelę) oraz muzyki do teatru (około 25 spektakli dla teatrów dramatycznych i lalkowych). Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Występował jako solista z takimi zespołami jak: de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso”, Filharmonia Podlaska. Uczestniczył w Międzynarodowych kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. 


Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium” - specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od 2008 roku pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego, inspirując się beat boxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beat boxerów „Tik TakiemPatrykiem Matelą. Twórca pojęcia „edukacja komponowana”. Stypendysta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu tworzenia alternatywnych podręczników edukacyjnych. Razem z Janem Młynarskim i Piotrem Zabrodzkim tworzy zespół Pole.