KONCERT
21.12.2015 l Galeria i l Kraków
start: 19:00 / wstęp: 10 zł lub więcej


INSTYTUT INTUICJI


BRIANNE


CURRAN
/link FB/


Zapraszamy na kolejny koncert Instytutu Intuicji w Galerii i!. W tej odsłonie cyklu wystąpi Brianne Curran, improwizująca skrzypaczka z Australii. Zagrają też muzycy Instytutu: Paulina OwczarekMichał Dymny i Tomek Chołoniewski. Serdecznie zapraszamy!


❒ BRIANNE CURRAN (AU)
Pochodząca z Sydney w Australii improwizująca skrzypaczka, kompozytorka i liderka zespołów, od trzeciego roku życia zajmująca się muzyką: ludową, współczesną, improwizowaną i free jazzem. Studiowała na Wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej Australian National University, była stypendystką Australian Institute of Music. Od 2009 aktywnie koncertowała ze swoim kwintetem Takadimi (m .in. na Melbourne International Jazz Festival i The National Folk Festival), zbierającym świetne recenzje w australijskiej prasie i radiu oraz wydanym przez wytwórnię MGM.
W 2011 wyjechała do Berlina by doskonalić sztukę improwizacji; współpracowała z takimi muzykami, jak Tomomi Adachi (Japonia), Markus Pesonen (Finlandia), Klaus Kürvers (Niemcy), Emilio Gordoa (Meksyk), Philippe Lemoine (Francja). Występuje również w Australii, na festiwalach (m. in. Nownow Festival w Sydney) i koncertach z udziałem Alexa Nowitza (Niemcy), Claytona Thomasa (Berlin/Australia) i Sophii Brous (UK/Australia).

  

PAULINA OWCZAREK
Saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy samBar, Instytut Intuicji, Elder Space Bankers, OKOP, HiQ i Saksofonarium. Pomysłodawczyni i założycielka Cracow Improvisers Orchestra, grała m.in. w formacjach LANZAMovement DuoOCDMI65VladimirskaUncharted Territory i Satoko Fuji Orchestra. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Operą Krakowską.Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, LabInt, Open Session), performansach łączących improwizowany taniec i muzykę (Free the Dance, poszlaki|wątki|strzępy, Passing Through Workshop) a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji (Hurta Cordel, Musica Electronica Nova, Taller de Musica Improvisada, AudioArt, Sound Exchange, Krakowska Jesień Jazzowa, Discordian Community Riot). 
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Grał na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wieloma muzykami (m.in. John Butcher, Phil Minton, Frederic Blondy, John Edwards, Le Quan Ninh, Włodzimierz Kiniorski, Krzysztof Knittel, Jean-Herve Peron, Tomasz Stańko, Yuri Yaremchuk). Występował również spektakl "Testament Optymisty" w reżyserii Dominiki Knapik w krakowskim teatrze "Łaźnia".


Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek oraz muzyki do spektaklu "Teatr Anatomiczny" Teatru Tańca "Amareya". Na co dzień uczy gry na perkusji w szkole I i II stopnia w Krakowie. Prowadzi również warsztaty muzyczne na Uniwersytecie Dzieci. Nakładem wydawnictwa Mathka wydał solową płytę „un”, a w duecie z Denisem Kolokolem cd „Sympli Romatikó”. Ostatnio nakładem wydawnictwa ForTune records ukazała się płyta zespołu P.U.R. Ensemble z udziałem muzyków z Polski (Tomek Chołoniewski, Krzysztof Knittel, Maciej Staszewski), Rosji (Alexey Kruglov) i Ukrainy (Yuri Yaremchuk).
MICHAŁ DYMNY
Michał Dymny jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projektach o nazwie „Entropy” oraz „Process – Laboratory of Intuition”.Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach: Sacrum Profanum 2013 (jako Adrian Utley Guitar Orchestra), Audio Art 2006 (& Hans van Koolwijk, Hans van Eck) i 2009 (& Herman Müntzing), Unsound 2006 (& Emite), Sound Exchange (& Daniel Matej, Miro Tóth, Edgars Rubenis, Arturas Bumšteinas), Ars Independent 2014 (& Marcin Oleś, Adam Pierończyk, Marek Chołoniewski, Czet Minkus, Józef Skrzek), Jazz nad Odrą 2015 (& Wojciech Konikiewicz, Bronisław Duży), PAFME Festival 2006 (& Miho Iwata, Rafal Mazur, Tomek Choloniewski), Laboratorium Intuicji 2008 (& Hideo Ikegami) i 2009 (& Raymond Strid), Paprika Jam – festiwal improwizacji 2006 (& Sőrés Zsolt), 2nd RELATIVE (CROSS)HEARINGS FEST w Budapeszcie (& Dóra Attila, Rafał Drewnian), Musica Electronica Nova 2011, Festiwal Muzyki Filmowej 2014, International Performance and Grave Music Festival 2007 w Szentendre, Art-Camp 2008 w Jászberény i innych.W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art (gośćmi byli m.in. Noël Akchoté, Martin Küchen, Ray Dickaty).
Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, jest współzałożycielem Instytutu Intuicji – grupy zajmującej się intuitywnymi i indeterministycznymi formami tworzenia muzyki, współtworzy zespoły Nucleon (& Aleksander Papierz, Jakub Rutkowski, Tomek Głuc) i HiQ (audiowizualny projekt Aleksandra Janickiego), grywa w Cracow Improvisers Orchestra (założonej przez Paulinę Owczarek) oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając między innymi w grupie Sound Ensemble (& Piotr Żyła). Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.