INTERFERENCJE

"Interferencja to nakładanie się na siebie co najmniej dwóch fal, czego efektem jest powstanie w przestrzeni nowego rozkładu fal."

Ruszamy z nowym cyklem, którego kolejne odsłony będą pojawiały się co 2-3 tygodnie na łamach Trzeciej Fali. Pomysłodawczynią cyklu jest FOQL / Justyna Banaszczyk. Do współtworzenia projektu zaprosiła kilkanaście osób m.in. z Polski, Holandii, Szwecji, Niemiec i Belgii. Wśród nich są doświadczeni muzycy, szefowie niezależnych wytwórni, a także artyści początkujący, być może nawet nieznani bliżej słuchaczom w Polsce, na pewno jednak aktywni na swoich lokalnych podwórkach niezależnego muzycznego półświatka.

Kluczem wyboru był wyrazisty estetyczny i etyczny rys każdej z zaproszonych osób, a także bezkompromisowe, konsekwentne działanie wbrew wytyczonym zasadom tak zwanego marketingu, czy pseudopromocji, reżimu lajków i  autoprezentacji.

Każde wydanie Interferencji będzie swoistą odpowiedzią na zadane pytanie: czym jest dla Ciebie eksperyment i czy nadal ma sens?

Nie będziemy się trzymać żadnej konkretnej formy. Zaprezentujemy mixtape i sety DJ, które niekiedy będą połączone z performancem dźwiękowym, nagrania terenowe, słowo mówione ze specjalnie przygotowanymi kompozycjami dźwiękowymi, nagrania na żywo, manifesty graficzne - wszystkie będą przygotowane specjalnie dla Trzeciej Fali.

Na pierwszy ogień mixtape przygotowany przez Jacka Maciąga - Dja związanego z warszawskim kolektywem Electrocapital. Zawsze chciałam poprosić Jacka o mix, który nie będzie pod stylistycznym butem imprezki i batem samozadowolenia imprezujących. 


INTERFERENCJE #1
ERRETEHTAAMORTEARCTIO-ARTEMISIETUM

Nagranie to remedium na leniwą krew, inspirowane naukami i rytuałami hermetycznymi, siłami przyrody, duchowością i kosmosem. Improwizowany muzyczny paradoks pełen prymitywnych i surowych brzmień - łączący hipnotyczne momenty z średniowieczną liryką śpiewaną na pograniczu groteski i sound poetry w otoczeniu mistycznych zjaw i elektroakustycznego kurzu. Momenty trudno przyswajalne są, ale uwierz siły witalne powrócą.

Usłyszycie między innymi (ale w innej kolejności): Chemtrails, Lumisokea, Oval, Bakowski, Crys Cole, Frontanel, Prose & Tenney, N.N.N. Cook, Weja, Kostnice, Cortex, Coppice, Metasplice, Stauros To Okema, Zn1, Im Persona, Shiny Black Matter, Yabboq Penuel, Precurseur Grand Bois, La Mort De L'Hippocampe, Count Tickula, Le Syndicat Electronique, Exoteric Continent, Bruta Non Calculant, Mark Fell, Alessandroni, M.C. Schmidt, Marcia Bassett, Minnesang, Agnes Beil, Antoine Chessex, Jessica Pavone, Precurseur Grand Bois.

Jeśli interesuje Cię konkretny moment - skontaktuj się.
ERRETEHTAAMORTE 
Pod tym, powiedzmy to sobie szczerze, dość skomplikowanym pseudonimem chowa się Jacek Maciąg  znany również jako Erreur (Electrocapital DJs). Jacenty outsider alchemista surowizny. Minimalizmy. Od narodzin wychowany rejwowo w szorstkim optymizmie. Rozpad emocjonalny ma ujście w bezkresnych setach z pogranicza kosmosów. Ulubiona liczba 7.